CHP’li Gürbilek’ten DEVA’lı Alp’e sert tepki

CHP'li Gürbilek'ten DEVA'lı Alp'e sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Deva Partisi İlçe Başkanı Behçet Alp’in Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile yaptığı açıklamalara tepki göstererek “Çiçeği burnunda ilçe başkanını ciddiyete ve saygıya davet ediyoruz” dedi.

20 Eylül 2021 - 15:02

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’in açıklaması şu şekilde:

Deva Partisi İlçe Başkanı Behçet Alp geçtiğimiz hafta sonu Kuşadası yerel basın mensuplarının bir kısmına kapalı bir basın toplantısı düzenleyerek, Belediye Başkanımız Ömer Günel ve belediye çalışanlarımız hakkında ciddiyetten uzak açıklamalar yapmıştır.

Yaptığı basın toplantısında kendini mağdur gösterdiği olayın aslı şudur: Yapı kullanma ruhsatına ve imar projesine aykırı olarak ikametinde yaptırdığı imalatlar ile ilgili belediyemize yapılan şikayet doğrultusunda denetim yapılmış ve bu denetimde kaçak imalatlar tespit edilerek olağan bir mühürleme işlemi gerçekleştirilmiştir.

Belediye Başkanımız Ömer Günel’in ve ekibinin Kuşadası’nın yeniden yapılanmasına ve kent estetiğine gösterdiği ciddiyet ve özen ortadadır. Bu konuda hiç bir aykırı imalata ya da uygulamaya izin verilmediği de yürütülen çalışmalar ile kamuoyunun bilgisi dahilindedir.


DEVA Partisi İlçe Başkanı, suçluluk psikolojisi içinde olduğundan yaptığı kısır basın toplantısı ile, görevlerini yerine getiren belediye personeline ve belediye başkanına ettiği hakaretlerin ve tehditlerin üstünü örtme çabası içine girmiştir.

Yaptığı basın toplantısında “Can güvenliğim yok. Başıma bir iş gelirse sorumlusu Ömer Günel’dir”  söylemi ile olayı “mağdur tiyatrosuna” çevirmiştir. Oysa kendisi 2013 yılında verdiği tezinde bu tür aykırı yapılaşmaların kente karşı işlenen bir suç olduğunu belirtmiştir. Bu noktada bir suçlu varsa o da kendisinden başkası değildir. Çiçeği burnunda ilçe başkanını ciddiyete ve saygıya davet ediyoruz. Siyaset kurumunda mağdur edebiyatı yapanların asla haklı ve kazanan taraf olmadıkları da örnekleri ile mevcuttur.

Genç ilçe başkanına bir tavsiyemiz de, eğer bir basın toplantısı yapacaksa, basın davetini yaşadığı kentteki gerçek basın mensuplarının tamamına açık yapmalıdır. Kendi sponsor olduğu medya kurumuna verdiği röportajındaki gibi;  korkmadan ve asıl mesleği gazetecilik olan tüm basın mensuplarının karşısına cesaretle çıkabilmelidir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da örnek alması gereken kişi Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’dir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
Ömer Güney ve eski başkanlar bir arada
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu
19 yaşındaki genç otomobilde ölü bulundu