CHP’li Karakurt, “Davalarımızı sonuna kadar götüreceğiz”

CHP’li Karakurt, “Davalarımızı sonuna kadar götüreceğiz”

Menemen Belediyesi başkanvekili kura seçiminin ardından CHP İlçe Başkanlığı önünde açıklama yapan CHP’li Deniz Karakurt, Aydın Pehlivan’a seslenerek, “O koltuğa nasıl oturacak” diye sordu. Karakurt, “Davalarımızı sonuna kadar götüreceğiz” dedi.

13 Ocak 2021 - 15:24

Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un yerine geçecek başkan vekilinin belirlenmesi süreci bugün son buldu. Daha önce 3 kez ertelenen Menemen Belediye Başkan Vekili kura çekimi bugün, Vali Yardımcısı Hulusi Doğan’ın başkanlığında Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Usullere uygun gerçekleştirilen kurada ismi çıkan aday ise Cumhur İttifakı adayı Aydın Pehlivan oldu. Kura sonucunun açıklanmasının ardından CHP grubu meclis salonunu terk etti.

“BİZ BURADAYIZ”

Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt meclis çıkışında basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmazken CHP Menemen İlçe Binası önünde Cumhuriyet Meydanı’nda CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Deniz Karakurt bir basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve il yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Karakurt, “Menemenlinin milli iradesi gasp edilmiştir, çalınmıştır. Biz dün buradaydık, bugün de buradayız, yarın da buradayız. Hukuk mücadelemiz devam ediyor. Mahkeme sonucu beklenmedi. Mahkeme devam edecek ve ben Türk adaletine inanıyorum. Bizim lehimize davanın sonuçlanacağına inancım sonsuz. Bugün yapılan işlem de usulsüz bir işlemdi. Kuradan bugün ben çıksaydım zaten benim hakkımdı. Ben zaten seçimi kazanmıştım. Asıl ben şimdi merak ediyorum, o arkadaşım o koltuğu çalarak nasıl oturacak? Hiç kimse üzülmesin, sıkılmasın. Biz, bütün arkadaşlarımla buradayız, Millet İttifakı olarak buradayız. Davalarımızı sonuna kadar götüreceğiz. Biz Cumhuriyet halk Partisi olarak davamızın arkasındayız. Hiç kimse meraklanmasın” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
İzmir’e yine çamur yağdı
İzmir’e yine çamur yağdı