CHP’li Polat: AKP Soyer’i karalama kampanyası başlattı

CHP'li Polat: AKP Soyer'i karalama kampanyası başlattı

CHP İzmir Milletvekili ve YDK Üyesi Mahir Polat, AKP’li İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Hamza Dağ’ın açıklamalarına sert yanıtlar verdi.

18 Nisan 2020 - 13:50 - Güncelleme: 18 Nisan 2020 - 14:31

Kaya’nın haftalık olağan Tunç Soyer’i karalama kampanyası başlattığını belirten Polat, “Sanırım parti içerisinde bir yere gelmek için, Tunç Soyer üzerinden reklam yapmaya çalışıyor” dedi. Polat ayrıca, valilik ve pandemi kurulları varken Hamza Dağ’ın salgın verilerini paylaşmasını eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Mahir Polat, AKP’li İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Hamza Dağ’ın açıklamalarına yanıt verdi. CHP’li Polat, AKP’li Kaya’nın haftalık olağan Tunç Soyer’i karalama kampanyası yaparak parti içerisinde bir yerlere gelmeyi çabaladığını ifade etti.

AKP Vekil Dağ’ın İzmir’deki salgın vakalarını açıklamasını yorumlayan Polat, “Eğer bu bilgiler paylaşılacaksa, pandemi kurulları, İzmir Valisi, İzmir İl Sağlık Müdürü tarafından paylaşması gerekir. Onların yerine geçip, bütün kurumları Türkiye’yi yönettikleri gibi ‘tek adam’ şeklinde paylaşılması doğru değil. Hükümet olmakla devlet olmayı uzun süredir karıştırıyorlar” diye belirtti.

PARTİ İÇERİSİNDE BİR YERE GELMEYE ÇALIŞIYOR

AKP’li Vekil Atilla Kaya’nın kamuoyunda CHP’lilere saldırarak, PR ve twitter fenomeni olma çabasını artık bırakması gerektiğini belirten Polat, “Yaptığı bu saldırılar halka zarar veriyor. Bundan sonra kendisini muhatap alıp, cevap vermeye bile değer bulmuyoruz. Haftalık olağan Tunç Soyer’i karalama kampanyası yapıyor. Hepimiz bu durumun farkındayız. Her şeyi çarpıtarak, kendi içerisinde yaşadıklarını dışa vurarak, kendi zihniyetlerini bizde arıyorlar. İktidar, halka yardım noktasında ne kadar eksik olduğunu, bir maskeyi bile dağıtamayarak ne kadar vasıfsız olduğunu gösterdi. Sanırım Atilla Kaya, parti içerisinde bir yere gelmek için, Tunç Soyer üzerinden reklam yapmaya çalışıyor. Bugünlerde ihtiyaç duyduğumuz şey yalan değil. Böyle zor bir süreçte aklıselim davranmaya, dürüst olmaya davet ediyoruz” dedi.

BİLGİLER SEÇİLMİŞLERLE PAYLAŞILMALI

İzmir’in seçilmişleriyle salgın verilerinin paylaşılmamasının iktidarın ülkeyi yönetim şekli ile paralel olduğunu vurgulayan Polat, “Pandemi kurulları oluşturuldu. AKP’li Vekil Dağ, dün İzmir’deki vaka sayıları ile ilgili açıklamalar yaptı. Pandemi kurullarının olduğu yerde, AKP’li bir vekil ve genel başkan yardımcısı bu bilgileri paylaşıyor. Eğer bu bilgiler paylaşılacaksa, Pandemi kurulları, İzmir Valisi, İzmir İl Sağlık Müdürü tarafından paylaşması gerekir. Onların yerine geçip, bütün kurumları Türkiye’yi yönettikleri gibi ‘tek adam’ şeklinde paylaşılması doğru değil. Hükümet olmakla devlet olmayı uzun süredir karıştırıyorlar. Buradan bile siyasi bir rant elde etmeye çalışıyorlar. Bu bilgiler paylaşılarak iktidar olduklarını hatırlatıp güç bizde mesajı veriyorlar. İzmir’in seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile bu veriler paylaşılmıyorken, atanmış valisi ve il sağlık müdürü varken ne oluyor da bu bilgileri paylaşıyorsunuz? Bir İzmir Milletvekili olarak bilgiler bizlerle de paylaşılması gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Güner görgül
    1 ay önce
    Sanki seçim varmış! Gibi telaş içinde davranıyorlar. Bütün dünyanın şeklini değiştiren. Şehirlerin, köy havasına büründüğü siyasetçinin demode olacağı bir yeni yaşam şekli olacak. Tunç beyi seferihisar dan tanıyoruz ve seçilmesi için saha da çalıştık. AKP İzmir.adayınızı denizliye uğurladık. Sakin olun hep siz kazanacaksınız diye bir şey yok. Bizim de ülkemiz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Efeslim Kart çevreyi de koruyacak
Efeslim Kart çevreyi de koruyacak
Başkan Kılıç: Buca Cezaevi’nin artık kalkması lazım
Başkan Kılıç: Buca Cezaevi’nin artık kalkması lazım