CHP’li Yücel’den AK Parti’ye tepki!

CHP'li Yücel'den AK Parti'ye tepki!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile CHP İzmir Milletvekili ve YDK üyesi Mahir Polat Aliağa ve Foça’da incelemelerde bulunarak Sivil Toplum Kuruluşları ve Esnaf ziyaretlerinde bulundu

25 Mart 2021 - 15:21

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel pandemi sonrası yaşanan krizlere, başta esnaf ve çiftçi olmak üzere birçok kesimin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek için başlattığı ilçe turlarını sürdürüyor. Daha önce Bakırçay bölgesinde özel çalışmalara ağırlık vereceklerini açıklayan Yücel, Aliağa ve Foça ilçe ziyaretlerini partisinin İzmir milletvekili Mahir Polat, il yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Kolları MYK üyesi Hatice Semerci ile birlikte gerçekleştirdi. Yücel, Aliağa’da Kadın Mahalle Muhtarları ile de görüşerek İstanbul sözleşmesi ile ilgili mesajlar verdi. 

Yücel ve Polat ziyaretlerin ardından değerlendirmelerde bulunurken, gündemlerinde Esnaf ve yaşanan ekonomik kriz vardı. Ziyaretlerle ilgili açıklamalar yapan Yücel şöyle konuştu; 


AKP İKTİDARI KENDİ GİRDABININ DİBİNE DOĞRU BATIYOR 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak zor şartlarda hayatlarını sürdürmeye çalışan esnafımıza, çiftçimize ve tüm vatandaşlarımıza hem destek olmak hem de sorunların çözümsüz olmadığını anlatmak için ilçe ilçe dolaşıyoruz. Bakırçay bölgesi ilçelerimizde sürdürdüğümüz ziyaretlerde bir kez daha şahit olduk ki, zaten AKP iktidarına güveni ve desteği kalmayan vatandaşın, artık bu iktidarla geçecek tek bir güne bile tahammülü yok. Nasıl olsun ki? Yıllardır yaşanan ekonomik krizler yüzünden esnafımız neredeyse siftahsız dükkan kapatırken, salgınla birlikte kepenkte kapattı. Aylarca sanki salgının sebebi esnafmış gibi, ne adamakıllı yardım alabildi ne de dükkanında iş yapabildi. Çiftçimiz, bu iktidarın neredeyse bitirme noktasına getirdiği tarım sebebiyle ata topraklarını, traktörünü satar hale geldi. Yapılan ithalatlar yüzünden, aracılar ve enflasyonla artan girdi fiyatları yüzünden, çiftçiler asgari ücretle girebilecekleri iş arar hale geldi. İnsanlarımız bu haldeyken AKP iktidar ise kendi çıkarının peşinde,saraylarda israf ve ziyafet, kongrelerde mevki makam derdindeydi. Ne bizim uyarılarımızı dinlediler ne de halkın isyanını duydular. Şimdi eriyip giden desteği, iflas eden hazineyi fark edince içi boş reform paketleri, boş eylem planlarıyla koltuklarını kurtarma derdine düştüler. Ama çırpındıkça batıyor, battıkça da millet ittifakına ve doğruları söyleyen vatandaşlara yaftalar yapıştırıyorlar. Aliağa ve Foça'da esnaf toplantıları ve ziyaretleri gerçekleştirdik. Esnafımız çok dertli. İş yapmadıkları halde ödemek zorunda kaldıkları vergilerden, yapılan kira yardımlarının çok düşük miktarlarda kaldığı ve sınırlı olduğu için sorunlara çare olmadığından sıkıntıdalar. Elbette halkımız her şeyin farkında ama bizler de Türkiye’nin çaresiz olmadığını, CHP’nin tüm sorunların üstesinden nasıl geleceği anlatmaya devam ediyoruz. CHP olarak bu ülkeyi ve halkımızı,kendi girdabında dibe doğru batan iktidarın ellerine bırakmayacağız. Onun için her zamankinden çok çalışacak, daha fazla insanı dinleyecek ve sorunlarını yerel yönetimlerimizle imkanlarımız ölçüsünde gidermeye devam edeceğiz.

AKP iktidarının ülkeye ve yurttaşlara katabileceği bir şeyin kalmadığını, ilk seçimlerde Türkiye'yi AKP karanlığından kurtaracaklarını belirten CHP İzmir Milletvekili ve YDK üyesi Mahir Polat'ta, ziyaretlere ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu; 


TÜRKİYE'Yİ BU İKTİDARIN KARANLIĞINDAN KURTARACAĞIZ 

Aliağa ve Foça ziyaretlerimizde başta esnaf olmak üzere, tüm yurttaşlarımızın mağduriyetlerini dinledik. Pandemi döneminde kapatılan esnaf, AKP iktidarı tarafından kendi kaderine terk edilmiş. Kapalı olan esnafın fatura ve kira giderleri yerinde dururken, gelirleri kalmamış. Bazı esnaflar dükkanlarını kapatmış. Açık olanlarda ya kapanma tehlikesi yaşıyor ya da kredilerle karşı karşıya kalmış durumda. Yurttaşlarımızın talepleri doğrultusunda yerel yönetimlerimiz ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Demokrasinin temel taşı olan muhtarlarımızla yaptığımız toplantılarda da yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Görüyoruz ki Türkiye yönetilemiyor, savruluyor. Bu iktidarın ülkeye ve yurttaşlarına katabileceği hiçbir şey kalmamış. Halkın partimize olan inancı, iktidarımızın ne kadar yakın olduğunun en büyük göstergesi. Türkiye'nin liyakatli bir yönetime ihtiyacı var. Ve bizler ülkemizdeki sorunların çözümleri için bütün kadrolarımız birlikte hazırız. Bütün örgütümüz ile birlikte yapılacak bir seçime hazırız. İlk seçimde Türkiye'yi AKP karanlığından kurtaracağız. 

KADIN MUHTARLARA İSTANBUL SÖZLEŞMESİ SÖZÜ

 CHP heyeti ziyaret ettiği ilçelerin ilçe başkanlıklarında ilçe başkan ve yönetimleri ile bir araya gelirken, Foça da Bakırçay bölgesi ilçe başkanları ile Aliağa'da da ilçe belediye meclis üyeleriyle birer toplantı gerçekleştirdi. CHP il başkanı Yücel ve milletvekili Polat, Aliağa'da Gemi Söküm Yan Sanayicileri Derneği 'ni ziyaret ederken, İlçenin kadın muhtarları ile de bir araya gelerek. İstanbul sözleşmesi için mücadele edileceğinin ve AKP kadın haklarına karşı çıkmaya devam etse bile, CHP iktidarında İstanbul sözleşmesinin yeniden yürürlüğe gireceği sözü verdiler. 

FOÇA'DA HİZMETTE İKİNCİ YIL SUNUMU 

2 Günlük ziyaretlerin 2'inci gününde Foça'da temaslarda bulunan CHP heyeti, Foça'da mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya gelirken, görev'de 2'inci yılını geride bırakan belediye başkanı Fatih Gürbüz'ün, belediyenin 2 yıllık hizmetlerinin anlatıldığı sunuma katıldı. Sunumun ardından konuşan Deniz Yücel "CHP'li yerel yönetimlerin derdi halka hizmetten başka bir şey değildir. Belediye başkanlarımız kendilerine saraylar yapmazlar. Eşe dosta vakıf kurdurtup belediyenin kasasını boşaltmaz, halkın parasını kimseye peşkeş çekmezler. Bizim sosyal belediyecilik anlayışımızın yıllardır olduğu gibi Fatih Gürbüz zamanında sürdürülüyor olması gurur vericidir. Foça halkının desteği ve ilgisi de bu gururumuzu arttırıyor" dedi. 


CHP'YE GENÇ KATILIM

 Foça'da CHP'ye yeni katılan genç üyeler için rozet takma töreni de düzenlendi. Foça Reha Midilli Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende genç üyelere rozetlerini İl başkanı Yücel, İzmir Milletvekili Mahir Polat, Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz taktı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de gevrek, boyoz ve poğaça fiyatlarına zam!
İzmir’de gevrek, boyoz ve poğaça fiyatlarına zam!
AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi
AK Parti’den 30 Ekim’de ‘olağanüstü meclis’ önerisi