CHP Menderes’te istifa eden isimlerden açıklama: “Örgüt ile...

CHP Menderes’te istifa eden isimlerden açıklama: “Örgüt ile bağ kurulamadı”

CHP Menderes’te, ilçe yönetimindeki 8 kişi aynı anda istifa etmiş; bu istifalar sonucu CHP Menderes İlçe Başkanı Kemal Koç’un başkanlığı düşmüştü. İstifa eden 8 ilçe yöneticisi tarafından yapılan açıklamada, “Ancak gelinen süreçte başarılı bir ekip çalışması sergilenmediği izlemini edinmiş olup, örgüt ile aradaki bağın da kurulamadığına kanaat getirmiş bulunmaktayız” ifadeleri kullandı.

08 Eylül 2021 - 13:41

ÖNCÜŞEHİR - CHP Menderes’te İlçe Başkanı Kemal Koç’un yönetimindeki Ahmet İşler, Hatice Sezgin, Mert Engin, Şaban Özvatan, Bahadır Arpaz, Koray Kabaca, Nusret Çimen ve Nurettin Karadeniz şok bir kararla görevlerinden istifa etti. 8 isim aynı anda istifa edince başkanlık düştü.

İstifa eden isimlerden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“1 yıl önce Sayın Gizem Ergün Gökdemir’in ilçe başkanlığından istifasının ardından ilçe yönetimi olarak yaptığımız seçimde Sayın Kemal Koç başkanlığında yolumuza devam etmiş, partimizin belirlediği vizyon ve misyon doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmüştük.

“BAĞIN KURULAMADIĞINA KANAAT GETİRMİŞ BULUNMAKTAYIZ”

Ancak gelinen süreçte başarılı bir ekip çalışması sergilenmediği izlemini edinmiş olup, örgüt ile aradaki bağın da kurulamadığına kanaat getirmiş bulunmaktayız. Pazar günü gerçekleşen ilçe danışma kurulu toplantımızda da katılımın çok az olması bu kanaatimizi teyit eder nitelikteydi.

KAYALAR AÇIKLAMASI

Menderes gibi İzmir’in parlayan yıldızı konumundaki bir ilçede, yerelde de iktidarda iken örgütten uzaklaşılması, bağların güçlendirilememesi sebebiyle yeni bir başkan ve yönetim ile yola devam edilmesinin uygun olacağı kanaatine vardık. Bazı basın yayın organlarında çıkan Menderes Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kayalar’ın ilçe başkanlığına operasyon yaptığı yönündeki haberler ise doğruyu yansıtmamaktadır.

Tüm bu gelişmeler dahilinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren isimler olarak iktidar yürüyüşümüzde partimizin zarar görmemesi ve örgütümüz ile güçlü bir bağın kurularak iktidar yürüyüşüne etkin katkı sunulması amacıyla ilçe yönetiminden istifa etmiş bulunmaktayız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!