CHP Menemen için iki isme yeşil ışık!

CHP Menemen için iki isme yeşil ışık!

CHP İzmir İl Yönetimi tarafından Menemen ilçe başkanı ve yönetimi görevden alınmıştı. Bu hafta gerçekleştirilen toplantıda ise ilçeye bir isim başkanlığında kayyum heyeti atanacak.

12 Nisan 2021 - 12:24

ÖNCÜŞEHİR - Menemen eski Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanıp görevden uzaklaştırılmasıyla başlayan ve 1 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Belediye Başkan Vekili seçimleriyle devam eden bir çatlak yaşanmıştı.

Seçimle birlikte verilen ‘3 fire’ kendini son yapılan belediye meclisinde kendini göstermiş, İlçede CHP örgütü içerisinde yaşanan bölünmenin faturası ise Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan’a kesilmişti.

Erdoğan ve yönetiminin, Menemen'de yaşanan krizi süreci başarılı yönetemedikleri gerekçesiyle İl Yönetimi tarafından oy birliği ile görevden alınmıştı. Erdoğan ise genel merkeze giderek itiraz hakkını kullanmıştı.

Tüzük gereği Menemen’e il yönetimi tarafından bir isim başkanlığında kayyum heyeti atanacak. Pandemi nedeniyle kongrelerinin yapılmamasından kaynaklı, atanacak kayyum başkanının uzun süre görevde kalacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, edinilen bilgiye göre Ömer Güney ve Erdoğan Çınar isimleri yönetimde görüşüldü. Bir sonraki gerçekleştirilecek yönetim kurulu toplantısında iki isimden birinin başkanlığında kayyum heyetinin atamasının yapılacak.

Ömer Güney ise gazetemize yaptığı açıklamada; şimdiliK herhangi bir yorumda bulunmayacağını ifade ederek, kendisine böyle bir bilgi gelmediğini açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak öldürmüş
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak...