CHP Torbalı’da kongre öncesi adaylar belli oluyor!

CHP Torbalı'da kongre öncesi adaylar belli oluyor!

CHP Torbalı’da gerçekleşecek olağanüstü kongre öncesi parti kulislerinde geçici yönetim başkanı Övünç Demir’in aday olacağı konuşulurken, parti kulislerinde Yıldız Sivrikaya’nın da adı ön plana çıktı.

02 Aralık 2021 - 10:45 - Güncelleme: 02 Aralık 2021 - 10:52

28 Ekim tarihinde CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, vefat eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un yerine seçilecek yeni başkanın seçim sürecinde yeterli etkinliği göstermediği gerekçesiyle İlçe Başkanı ve yönetimini görevden almıştı. Yerine ise 5 kişilik ‘geçici yönetim’ atayarak başkanlığa Övünç Demir’i getirmişti.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE NE ZAMAN?

CHP Tüzüğünün 26.Maddesi görevden alınan yönetimin yerine ‘geçici yönetimin’ atanmasından sonra 30 gün içinde İlçe Kongresinin toplanması gerektiğini belirtiyor. Ancak ‘geçici yönetimin’ atanmasının ardından 20 gün geçmesine rağmen henüz kongre tarihinin belirlenmemiş olması CHP üyeleri arasında sabırsız bir bekleyişe yol açtı.

Yapılacak olağanüstü kongrede adaylar çalışmalarına başladı. Parti kulislerinde geçici yönetim başkanı Övünç Demir’in olağanüstü kongrede aday olacağı konuşulurken, parti kulsilerinde Yıldız Sivrikaya’nın da adı ön plana çıktı.

SİVRİKAYA KİMDİR?

Yaklaşık 30 yıllık CHP üyesi olan Sivrikaya’nın Gençlik Kolları üyeliğinden başlayan CHP üyeliği, Gençlik Kolları Başkanlığı ile devam etmiş, daha sonra İlçe Yönetim Kurulu, Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Öte yandan Sivrikaya halen Belediye Meclis Üyeliği yapmakta.

Sivrikaya, delegeler ile yaptığı görüşmelerde, “Genel ve Yerel seçimler yaklaşmakta. Bu seçimlerde Torbalı halkının en iyi bir şekilde temsil edilmesi için öncelikle Torbalıyı iyi tanımak, halkın ve partilinin her an ulaşabileceği bir örgüt yönetimi ile iş başında olmak gerekir. Odaklanmamız gereken konu; bireysel geleceklerimizden ziyade toplumsal geleceğimizdir. İlçemizin sorunları bellidir. Bu sorunları yaşayarak görmekteyim. Bizzat üretimin içinde olduğumdan çözümleri de biliyorum. Bu sorunların çözümlerini halkımıza sunmamak olmaz. 32 yıllık partililiğimin verdiği sorumluluk bilinci ve partililerimin göstermiş olduğu ilgiyi yok sayamam” ifadelerini kullandı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı