CHP Torbalı’da şok istifa!

CHP Torbalı'da şok istifa!

Torbalı'da belediye başkanı İsmail Uygur'un vefatının ardından belediye başkanvekilliği görevine getirilen CHP'li belediye meclis üyesi Mehmet Baykara görevden alındı. Bu karar sonrası Baykara yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu.

28 Temmuz 2021 - 17:57

Merhum belediye başkanı İsmail Uygur’un vefatının ardından belediye meclisinde gerçekleşen seçim sürecinde Belediye Başkanvekilliği görevine getirilen CHP’li meclis üyesi Mehmet Baykara, seçim sürecinin tamamlanmasının ardından görevden alındı.

Bu karar sonrası ise Baykara, CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Baykara şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşık 30 yıldan bu yana Cumhuriyet Halk Partisinde devam eden siyasi hayatımı vefat sonrası oluşan yönetim boşluğu ve yine yaşanılan seçim sürecinde şahsımı şeklen Başkan vekili olarak görevlendirip sonrasında bu göreve başka bir meclis üyesi arkadaşımın görevlendirilmesini şahsıma ve bana inanlara yapılan bir kasıtlı tutum olarak gördüğümden bu yönetim şekli ile daha fazla çalışamayacağımı tüm kamaoyuna bildirir bu sebeple gelinen noktada Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden istifa ediyorum bundan sonra bağımsız Meclis üyesi olarak devam edeceğimi tüm kamaoyuna bildiririm.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harmandalı diken üstünde! Hasar büyüyor, 7 ev boşaltıldı
Harmandalı diken üstünde! Hasar büyüyor, 7 ev boşaltıldı
Üçüncü ittifak mı geliyor?
Üçüncü ittifak mı geliyor?