Çiğli’de Delege Seçim Sonuçları Belli Oldu

Çiğli’de Delege Seçim Sonuçları Belli Oldu

CHP Çiğli İlçe Örgütü olarak parti içi yarış olan mahalle delege seçimleri bugün saat 10:00 itibarıyla start aldı. 20 mahallede delege seçimi tamamlandı. Mahallelerde Beyaz, Kırmızı, Sarı ve Mavi listelerin seçime girdiği Çiğli'de akşam saat 17:00 itibarıyla sonuçlar açıklanmaya başladı.

10 Kasım 2019 - 19:24

Mahalle delege seçimlerinin yapıldığı bazı mahallelerde tek liste olarak sandığa gidildi. Bunlar Cumhuriyet Mahallesi sarı liste, Sasalı, Kaklıç , Egekent ve Çağdaş mahalleleri beyaz liste ile seçimi tamamladılar.

ATAŞEHİT MAHALLESİNDE ‘BEYAZ’ LİSTE KAZANDI

CHP Çiğli'de parti içi yarışın başladığı delege seçimlerinde bugün gözler Ataşehir Mahallesinde oldu. 60 delegenin belirlendiği Ataşehir Mahallesinde beyaz liste kazandı. Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer oyunu Ataşehir mahallesinde kullandı. Çiğli siyasetinin önemli isimlerinden olan, CHP Çiğli İlçe Başkanlığı görevlerinde yıllarca partisi için mücadele eden Koçer, beyaz liste ekibinde yer aldı.

ÇİĞLİ ATAŞEHİR’DE TARTIŞMA ÇIKTI!

Gün boyu hareketliliğin yaşandığı Ataşehir Mahallesinde akşam saatlerine doğru tartışma çıktı. CHP Çiğli'de parti içi yarışın başladığı delege seçimlerinde bugün gözler Ataşehir Mahallesinde oldu. 60 delegenin belirleneceği Ataşehir Mahallesinde, beyaz ve kırmızı liste arasında rekabet devam etti. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği mahalle delege seçimleri sonuçlandı.

AYDINLIKEVLER MAHALLESİNDE DE KAZANAN ‘BEYAZ’ LİSTE

CHP Çiğli’de sonucunun merakla beklenen mahallelerinden biri de Aydınlıkevler Mahallesiydi. Daha önceki dönemlerde genellikle tek liste olarak çıkan delege seçimlerinde bu kez iki liste yarıştı. Beyaz ve Kırmızı liste olarak girilen delege seçimlerinde, Beyaz Listede CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, Kırmızı listede ise Aziz Buga bulundu. Seçim sonucunun merakla beklendiği mahallerden olan Aydınlıkevler Mahallesinde beyaz listeye Barış Ballıkaya’da destek verdi. Kazanan beyaz liste oldu.

EGEKENT’TE ERKEKLERE CİNSİYET KOTASI

Egekent mahallesinde cinsiyet kotası erkeklere uygulandı. Delege listesinde yer alan isimlerin 14’ü kadın 8’i erkek olarak belirlendi. Mahalle delege seçimlerinin önemli diğer bir mahallesi ise Küçük Çiğli Mahallesiydi. Geçen dönem kendi mahallesinde kaybeden, bir önceki dönem Çiğli Belediyesi Başkanı Hasan Arslan bu kez işi sıkı tuttu. Eski İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu, ADD Çiğli Şube Başkanı Sedat Arslan, kırmızı listede yer aldı.  İlçe Başkanlığına aday olan Erkan Akar kendi mahallesi olan Esentepe yerine çalışmalarını Küçük Çiğli mahallesinde yaparak kırmızı listeye destek verdi. Kendi mahallesi olan Esentepe de kaybetti. Küçük Çiğli’de kırmızı liste kazandı.

Mahalle Mahalle Seçim Sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi: sarı

Sasalı Mahallesi: beyaz

Kaklıç Mahallesi:  beyaz

Egekent Mahallesi: beyaz

Çağdaş Mahallesi:  beyaz

Ataşehir Mahallesi: beyaz

Atatürk Mahallesi: beyaz

Küçükçiğli mahallesi: kırmızı

Aydınlıkevler Mahallesi: beyaz

Esentepe Mahallesi: beyaz

Maltepe Mahallesi: beyaz

Evka-2 Mahallesi: beyaz

Evka-6 Mahallesi: beyaz

Güzeltepe Mahallesi: beyaz

Uğur Mumcu Mahallesi: beyaz

Köy İçi mahallesi : beyaz

H. Gazi Mustafa Kemal Mahallesi: beyaz 

İnönü Mahallesi:  beyaz

Şirintepe Mahallesi: beyaz Maltepe mahallesi

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
İzmir’e yine çamur yağdı
İzmir’e yine çamur yağdı