Çiğli ve Bayraklı’nın Kongre tarihleri belli oldu

Çiğli ve Bayraklı’nın Kongre tarihleri belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’de delege seçimleri büyük oranda tamamlanırken, ilçe kongre tarihleri de bir bir netleşmeye başladı. Çiğli İlçe Kongresi 15 Aralık’ta, Bayraklı ilçe kongresi ise 21 Aralık’ta gerçekleşecek.

03 Aralık 2019 - 17:41

Didar DEMİRCİ - Delege seçimlerini tamamlayan ilçelerden Çiğli, 15 Aralık’ta İlçe Kongresine gidiyor. İlçe Başkanı Mert Özcan’ın tekrar aday olmasına kesin gözüyle bakılırken muhalefetin aday çıkarma çalışmalarının ise devam ettiği belirtiliyor.

Bayraklı’da ise kongre tarihini İlçe Başkanı Cemalettin Alper duyurdu. Başkan Alper, Bayraklı’nın 24 mahallesinde seçimlerini tamamladıklarını ve 21 Aralık’ta kongreye gideceklerini duyurdu.

Alper, 5. Olağan Kongrenin 21 Aralık Cumartesi günü saat 10.00’da Bayraklı Havuz Düğün Salonunda yapılacağını seçilen delegelere ve partililere bildirdi.

Kongre takvimini açıklayan Alper, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Alper, “Bu kongrenin tek kazananının Cumhuriyet Halk Partisi olması için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki kongre ve kurultay süreci birlikte kenetlenip, kendi şahsi çıkarlarımızı bir kenara bırakıp, iktidara giden yolda partisini bir adım daha öne taşıyacak kadroların oluşacağına inancımız tamdır. Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı İlçe Başkanlığı Olağan Kongremiz tüm örgütümüze hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan birçok ismin de Bayraklı’da ilçe başkanlığı için adaylı çalışması yürüttüğü, grupların daha az isim üzerinde uzlaşmak için görüşmeler yaptığı öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy serbest bırakıldı
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy serbest bırakıldı
Menemen'de 23 şüpheli adliyede
Menemen'de 23 şüpheli adliyede