Cihanbeylerde projelerini anlattı: Yapamayacağımız işin altına...

Cihanbeylerde projelerini anlattı: Yapamayacağımız işin altına imza atmayız

Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Birliği Federasyonu genel başkanlığı için aday olan ERİSAD Başkanı Mustafa Cihanbeylerde, “Biz yapamayacağımız hiçbir şeyin altına imza atmayız. Onu bunu yaparız falan fişman değil. Erzurumluya gerçeği anlatacaksın. Yapabileceklerini söyleyeceksin. Erzurumlu hangi noktada olursan ol, seni tek bırakmaz” dedi.

15 Ocak 2022 - 18:46 - Güncelleme: 15 Ocak 2022 - 18:51

ÖNCÜŞEHİR - ERİSAD Başkanı Mustafa Cihanbeylerde ve Erzurumlu ünlü kuaför Harun Cici, Öncüşehir TV’nin konuğu oldu. Gazeteci Mevlüt Dağdeviren’in sorularını yanıtlayan Cihanbeylerde, Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Birliği Federasyonu genel başkanlığı için aday olduğunu söyleyerek, “Biz Erzurumluyu bir arada toparlayarak, ötekileştirmeden sağlam bir vücut haline getirmek istiyoruz. Bunun anlamı da Erzurum artık en önde olmalı. Daha gür, daha sağlam, daha aktif görevlerde bulunabilecek bir yapıyı sağlamalı” dedi.


CİHANBEYLERDE: ERZURUM BAŞKA BİR SEVDA

Erzurum’u anlatan ERİSAD Başkanı Mustafa Cihanbeylerde, “Erzurum demek ne demek? Benim ve bizlerin vücut bulduğu şehir Erzurum. Erzurum bayrak, vatan, kardeşlik, barış, sevgi, hoşgörü, maneviyat, vicdan, merhamet, aşk… Erzurum başka bir sevda. Erzurum havası sert, yiğidi mert, dadaşların otağıdır. Mukaddes bir şehirdir, cumhuriyettir. Erzurum denildiği zaman, vatanın bir mihenk taşı, vatan sevdalıların vücut bulduğu bir yaşam demektir” dedi.

CİCİ: ERZURUM CUMHURİYETTİR

Cici ise, “Doğduğumuz şehir Erzurum doyduğumuz şehir İzmir” diyerek; “Erzurum cumhuriyettir. Cumhuriyetin ilk temelleri Erzurum’da atılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün kimliği Erzurum’dan çıkmıştır Erzurum kongreleriyle cumhuriyet hareketiyle başlamıştır. Türkiye tarihine yön vermiş sanatçısı, yazarı, iş adamı, bürokrasisi Erzurum’dan çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

CİHANBEYLERDE: GELEN ESNAFIMIZ ÇOK MUTLU AYRILDI

Geçtiğimiz hafta sonu İzmir’de gerçekleşen Erzurum günlerini değerlendiren Cihanbeylerde, “34 tane yüreği güzel Erzurum dernek başkanlarımız ile birlikte biz bu günü gerçekleştirdik. Çok isabetli oldu. Herkesin duasını aldık. Gelen esnafımız çok mutlu ayrıldı. İyi bir ticaret doğdu burada. Dönerken biz tekrar gelmek istiyoruz dediler. Bu bizi çok mutlu etti. Günlük ortalama 51 bin ziyaretçi katıldı. 4 günde 200 bine yakın katılımcı geldi. Emeği geçen bütün dernek başkanlarıma, sizlere, ERİSAD’ın üye ve yapılarına, Erzurumlu hemşerilerimiz, İzmirli dostlarımızı tebrik ediyoruz. Tek taştan duvar olmaz. Tek Mustafa’dan bir şey olmaz, birlikte olursak her şey Erzurum günleri gibi güzel olur” şeklinde konuştu.

“GÜZEL BİR YOLDAYIZ”

ERİSAD’ın neler yaptığına dair açıklamada bulunan CihanBeylerde, “Biz ERİSAD’ı 18 Mart 2019 tarihinde kurduk. Türkiye’de ilk kez bir yapıyı oluşturduk. Kıymetli üyelerimizle. Yanlıca İzmir değil, içimizde Erzurum’dan, Ankara’dan, Balıkesir’den İstanbul’dan, Manisa’dan, Avusturya’da, Hollanda’da iş insanlarımız var. İzmir’de zaten iş insanlarımız var. Bu güzel bir oluşum oldu. Bunu daha geliştirmemiz ve yaygınlaştırmamız lazım. İstanbul’da, Ankara2Da ve Erzurum’da da olmaz lazım. Erzurum’da açılacak yakında. Bütün iş insanlarımızın tek bir vücut olarak; hem kendi işlerinde ticaretlerini geliştirebilmeleri hem STK’larda ERİSAD’ın üzerinde güçlü bir yapıya ulaşabilmeyi amaçlıyoruz. ERİSAD’ın kuruluş amacı kendi içinde diğerleriyle birlikte iyi bir istihdam yaratma, iyi projelere imza atıp herkesi hem ticari anlamda birlikte oluşu hem de ticarette kazanma var. Ticarette kazanınca sosyal  yapıya dönecek. Sosyal yapıda insanlarımıza destek olup dokunacak. Güzel bir yoldayız. İnşallah ilerideki süreçlerde bu daha güçlü ve farklı bir yapıya ulaşacak. ERİSİAD, kuruluşu noktasında ben oldum ama artık ben bir yola çıktım. Bundan dolayı çok değerli arkadaşlarımız var ERİSAD’ı yönetebilecek. Artık ERİSAD’taki genel başkan olduğumuzu noktaladık. Neden? Her koltukta olmaz. Öyle bir dünyamız yok” dedi.

“ERZURUM ARTIK EN ÖNDE OLMALI”

30 Ocak’ta Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Birliği Federasyonu seçimlerde başkanlık için aday olan Cihanbeylerde, “Orada şahıslar olmayacak, Erzurum şahıslarla kurulu bir yapı değil. Oradan Erzurum çıkacak. Ne Mustafa ne de bir başka arkadaşım çıkacak. Oradan çıkacak isim Erzurum olacak. Biz 3 yıl öncede böyle bir onurlu yol yürüyüşüne çıktık. Bu noktada da biz hedeflerimizle çıktık. Yapabileceklerimizi ifade ettik. Maalesef o gün olmadı. Hemşerilerimizin kıymetli delegasyonu oyları doğrultusunda biz yarıştan koptuk ama yılmak, bırakmadık. Her zaman Erzurum’a, Erzurumluya hizmet edeceğimizi ifade ederek bugün tekrar aynı noktada devam etmek için aday olduk. Bizim burada amacımız Erzurumluları birlik ve beraberliği sağlamak. Biz Erzurumluyu bir arada toparlayarak, ötekileştirmeden sağlam bir vücut haline getirmek istiyoruz. Bunun anlamı da Erzurum artık en önde olmalı. Daha gür, daha sağlam, daha aktif görevlerde bulunabilecek bir yapıyı sağlamalı” açıklamalarında bulundu.

DAĞDEVİREN: İZMİR’DE GÖRÜNDÜĞÜNDEN DAHA BÜYÜK BİR ERZURUMLU GÜCÜ VAR

Dağdeviren ise bir sitemde bulunarak, “İzmir’de göründüğünden daha büyük bir Erzurumlu gücü var. Ama sanki sesi biraz cılız çıkıyor ya da örgütlüğünün birlik bütünlüğü fazla yansıyamıyor” ifadelerini kullandı.

CİHANBEYLERDE: YAPIYI İYİ ÇALIŞTIRMAK LAZIM

Cihanbeylerde ise, “Erzurum’un sesi hep gür çıkıyor.  Siz bir yapıyı iyi çalıştırmazsanız kimse bir şey beklemez. Ondan sessiz kalırsınız. Gerektiği yerlerde olmaz, onun için sizi kaideye almaz. Sesinizi duymaz. Yapıyı iyi çalıştırmak lazım” dedi.


“İYİ BİR NETWORK AĞI OLUŞTURMAMIZ LAZIM”

Projelerinden bahseden Cihanbeylerde, “Biz yapamayacağımız hiçbir şeyin altına imza atmayız. Onu bunu yaparız falan fişman değil. Erzurumluya gerçeği anlatacaksın. Yapabileceklerini söyleyeceksin. Erzurumlu hangi noktada olursan ol, seni tek bırakmaz. Yapımız, projelerimiz var. Evet, biz birimler oluşturacağız federasyonun içerisinde. Hukuk birim, sağlık birimi, sosyal etkinlik birimi, spor birimi, yardımlaşma birimi oluşturacağız. Bizim birçok projemiz var. Biz birimlerimizi oluşturacağız ki buralarda iyi çalışalım. Bizim olmazsa olmazımızın nedeni iyi bir network ağı oluşturmamız lazım. Bunun çalışmasını yapıyoruz. İzmir’de Ege’de federasyonuna üye olanlara ulaşmak istiyoruz. Her Erzurumlunun hangi işi yaptığını öğreneceğiz. Bu verileri görerek bu network ağını oluşturabilelim. İnanın çok anlık olacak bu sistem. Belki de bir dakikanın içerisinde binlerce Erzurumluya ulaşacağız. Böyle bir sistem oluşturacağız. Günümüzün teknolojisi buna çok müsait. Hiç kimse hiç kimseyi bilmiyor. Biz Erzurumlular olarak birbirimize doğruyu ifade etmeliyiz” dedi.

“GURBETLE OLAN BÜTÜN ERZURUMLULAR, ERZURUM’UN MİRASINI YİYOR”

İzmir’in kadim bir şehir olduğunu ifade eden Cihanbeylerde, “Erzurum doğduğum, İzmir doyduğum yer. İzmir’e geldim. Erzurum’un mirasıyla yiyorum. Gurbetle olan bütün Erzurumlular, Erzurum’un mirasını yiyor. Bütün gurbetteki Erzurumlular mirası yiyorsa Erzurum’a da gereğini yapacak. Yapmak mecburiyetimiz var. Erzurum’un iyi yaşatılması lazım. Orada büyük miras var. Biz de bu mirasın karşılığı vermemiz lazım. Gerek sosyal yapıda gerek ticari alanda gerek de siyasi anlamda Erzurum ve Erzurum insanına bizde bu mirasların karşılığını vermemiz lazım. Dokunarak sahip olarak vermemiz lazım. Yapılması gereken çok şey var. Yola çıkıyorsan yolda sade kendi ikbalini ve kendi ticari ikbalini düşünmeyeceksin” şeklinde konuştu.

CİCİ: İNŞALLAH 30 OCAK’TAN SONRA GENİŞ KATILIMLA KONUŞURUZ

Cici ise, “Hiçbir şey için geç kalmış değiliz. Umarım bundan sonra birlik ve beraberlik içerisinde Erzurumlular için yola çıktık. İnşallah 30 Ocak’tan sonra geniş katılımla konuşuruz. Ağı oluşturarak sanatla edebiyatla basınla geliştirerek konuşuruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yılmaz özdemir
    4 ay önce
    Çıkmış olduğun bu yolda Allah yolunu açık etsin DADAŞIM.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı, geliyoruz
AK Parti'den İYİ Parti'ye katılım! Kırkpınar: Az kaldı,...
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu: 4 asker şehit oldu