Çocuklar ve gençler eserleriyle Milli Mücadele’yi anlatacak

Çocuklar ve gençler eserleriyle Milli Mücadele'yi anlatacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı onuruna "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk, Milli Egemenlik ve Demokrasi" konulu resim, şiir ve beste yarışması düzenleyecek. CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, “Kentimizde yaşayan bütün çocuklarımızla gençlerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

26 Şubat 2020 - 16:41 - Güncelleme: 26 Şubat 2020 - 16:47

CHP Genel Merkezi, Milli Mücadele’nin 100’üncü yılında anlamlı bir projenin altına imza atarak, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk, Milli Egemenlik ve Demokrasi” başlıkları altında resim, şiir ve beste yarışması düzenleyecek. Çocuklar ve büyükler olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirilecek yarışmaya katılmak isteyenler, eserlerini 6 Mart Cuma günü saat 17.00'a kadar CHP Genel Merkezi’ne elden, kargo veya posta yoluyla teslim edebilecek. Dereceye girenler, 6 Nisan Pazartesi günü açıklanacak. Ödüller, 23 Nisan’da düzenlenecek törenle eser sahiplerine teslim edilecek. Yarışmanın detaylı bilgilerine ve yarışma şartnamesine "23nisan.chp.org.tr" internet sitesinden ulaşılabileceği açıklandı.


“YOĞUN KATILIM BEKLİYORUZ”

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası’ndan yarışmaya yoğun katılım beklediklerini belirterek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezimiz resim, şiir ve beste yarışması düzenleyecek. Dereceye girenlere toplam 145 bin TL para ödülü verilecek. Tüm çocuklarımızla gençlerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
Karşıyaka Belediyesinden Semra Aksu Parkına içki ruhsatı talebi
Erdoğan açıkladı: Önlemler sertleşti, tam kısıtlama geldi
Erdoğan açıkladı: Önlemler sertleşti, tam kısıtlama geldi