Coronavirüsten kan bulamayan Kızılay için sıraya girdiler

Coronavirüsten kan bulamayan Kızılay için sıraya girdiler

Kızılay Ege Bölgesi Kan Bağış Merkezi Müdürü Gökay Gök, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’e kan bağışı için teşekkür etti. Coronavirüs nedeniyle kan bağışçısı sayısının azaldığını belirten Müdür Gök, kan bağışı konusunda İzmir’deki siyasi partilerin sıraya girdiğini duyurdu.

26 Mart 2020 - 13:33

Kızılay Ege Bölgesi Kan Bağış Merkezi Müdürü Gökay Gök, sosyal medya hesabından MHP İzmir İl Başkanı ve ekibinin fotoğrafını paylaşarak, kan bağışında bulundukları için teşekkür etti. Coronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkmayan vatandaşın, kan da bağışlamadığından dolayı kan bulmakta zorlandıklarını belirten Gök, konuya ilişkin şu şekilde konuştu:


“Covit_19 pandemisi nedeniyle kan bağışı bulmakta sıkıntı yaşadığımız bu dönemde İzmir MHP İl Başkanı Sayın Veysel Şahin ve tüm yönetim kurulu üyelerine, MHP’ye gönül verenlere hasta, hasta yakınları, kurumum, Kızılay ailesi ve şahsım adına minnettarız. Diğer siyasi parti il yönetimleri ve tüm belediye başkanlarımız sıradadır. Bu süreci gelen desteklerle beraber yürüteceğimize inancımız tamdır. Üst otorite Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılay Yönetim Kurulu, Genel Müdürlüğümüz ve Bilimsel Danışma Kurulunun talimatları, önerileri doğrultusunda 2 mt kuralına uyulup, yoğunluk yapmadan hatta randevu sistemi ile günlük dezenfekte merkezlerimiz, araçlarda kan bağışı kabul etmekteyiz. Not: Tüm malzemeler tek kullanımlıktır, kan bağışı bağışıklık sistemini düşürmez, gelen her bağışçı yığılma olmadan belli sırayla ve önce ateşi ölçülerek kan bağışı standartları uygulan maktadır. Tüm personelimizi de düşünerek maskeli eldivenli çalışmaktadır. Güçlü Kızılay Güçlü Türkiye.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son noktayı koydu
Vali Köşger, yeni emniyet binası ile ilgili söylentilere son...
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü
Bayraklı'da istifa eden Başkan Yardımcısı geri döndü