Cumhuriyet Mahallesi sakinleri Meclis Toplantısında!

Cumhuriyet Mahallesi sakinleri Meclis Toplantısında!

Cumhuriyet Mahallesi Özay Dağhan ve bazı mahalle sakinleri, Karşıya Belediyesi Meclis toplantısı toplantı salonunun önünde toplandı. Muhtar Dağhan, “Ankara’ya gideceğiz. Salı günü CHP grubunda olacağız. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun misafiri olacağız. Sayın Kılıçdaroğlu bizi kırmayıp mahallemize gelip çayımızı içtiler. Bizde İzmir’de otobüsle 20-25 kişilik bir grupla kendisini hem grup toplantısında hem de makamında ziyaret edip bu olayın takipçisi olmasını talep edeceğiz” dedi.

01 Nisan 2021 - 21:49

ÖNCÜŞEHİR - Karşıyaka Belediyesi Nisan ayı ilk oturumu Belediye Başkan Vekili Atilla Baysak idaresinde gerçekleşti. Toplantıya, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay katılmadığı için komisyon seçimleri bir dahaki meclise bırakıldı. Cumhuriyet Mahallesi İmar planları ise tekrar görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havale edildi.


Cumhuriyet Mahallesi Özay Dağhan ve bazı mahalle sakinleri, meclis öncesi toplantı salonunun önünde toplandı. Karşıyaka Belediyesi, Cumhuriyet ve İnönü Mahallelerinin tamamını Örnekköy’ün ise bir bölümünü kapsayan imar planlarının en çok tartışılan konuların başında ise arsa sahiplerinden İmar Uygulama Kanunu’na göre yüzde 45’lere varan oranlarda sosyal donatı payı istenmesi geliyordu. Bir diğer konu ise, tapusu olmayanlardan, tapularını alabilmeleri için daha önce başvuru yapmış olma şartının ve ödemenin peşin yapılmasının istenmesiydi. Mahalleliyi endişelendiren diğer bir konu da Büyükşehir ve Karşıyaka Belediyesi’nin bölgede kendilerine ait yeterli alan olmasına rağmen tapulu bölgelerin planda yeşil alan olarak ayrılmış olması geliyordu. Bu planlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla geri çekilmişti.


Toplantı salonunun önünde gazetemize konu hakkında açıklama yapan Muhtar Dağhan, “Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesiyle ve vermiş olduğu rica ile Cumhuriyet Mahallesi imar planları tekrar komisyonlara sevk edildi. Komisyonda bu konuları değerlendirecek. İnşallah mahallemizde yalpan yüzde 45’lik haksızlık terki, bizim emsalimizin 4 olduğu, yeşil alanların göze alınmasını istiyoruz. Bu komisyon durdu ama yarın aynı şekilde önümüze gelirse biz aynı ruhla halk hareketimiz devam edecek. Gene alanlarda olacağız, gene mücadelemizi sürdüreceğiz. Mahkeme süreci diye bir şey yok, mahkeme süreci her dakika var. Çünkü bu da bir meclistir. Meclis’ten alınan bir karardır. Bunun artık kırılma şansı yok. Başkanlarımız, bundan sonra alınacak kararla bence daha dikkatli olacaklar. Biz de Ankara’ya gideceğiz. Salı günü CHP grubunda olacağız. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun misafiri olacağız. Sayın Kılıçdaroğlu bizi kırmayıp mahallemize gelip çayımızı içtiler. Bizde İzmir’de otobüsle 20-25 kişilik bir grupla kendisini hem grup toplantısında hem de makamında ziyaret edip bu olayın takipçisi olmasını talep edeceğiz” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
Mola esnasında fenalaşan temizlik görevlisi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu
İçişleri Bakanlığı 'Kademeli Normalleşme Tedbirlerini' duyurdu