Davada son durum ne? Torbalı’da yürütme durdurulacak mı?

Davada son durum ne? Torbalı’da yürütme durdurulacak mı?

Torbalı Belediyesi meclisinde gerçekleşen ve yargıya taşınan başkanlık seçimi için mahkeme; AK Parti’den delil, belediye kanadından ise savunma istemişti.  AK Parti’nin adayı Özgür Erman Çağlar konu ile ilgili, “Henüz bir karar çıkmadı ama mevcut deliller ışığında yürütmeyi durdurma kararının çıkacağını bekliyoruz” dedi.

11 Mayıs 2021 - 13:00
Reklam

ÖNCÜŞEHİR - İzmir'de Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un hayatını kaybetmesinin ardından yapılan seçimde kazanan CHP'li Mithat Tekin oldu. AK Parti'nin adayı Özgür Erman Çağlar ise seçimde bazı meclis üyelerinin kimliklerini ve oy pusulalarını cep telefonuyla fotoğraflayıp ifşa ettiklerini ve gizli oy ilkesinin ihlal edildiğini belirterek seçimle ilgili yürütmeyi durdurma talebiyle dava açtı.

Çağlar'ın başvurusu İzmir 1. İdare Mahkemesi tarafından incelendi. Mahkeme, Torbalı Belediye Başkanlığı'nın savunması ile seçime ait görüntü, fotoğraf, belge ve tutanakların 10 gün içinde mahkemeye gönderilmesini kararlaştırdı.

Davanın durumu hakkında bilgi veren Çağlar, “Davayı açtık, mahkeme belediyeden savunma istedi. Savunma verilecek. Henüz bir karar çıkmadı ama mevcut deliller ışığında yürütmeyi durdurma kararının çıkacağını bekliyoruz. Şu an deliller toplanıyor. Bayramdan sonra belli olacak” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi bıçakladı
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...