Deva İzmir’de teşkilatlanma hazırlığında... Kimlerin isimleri...

Deva İzmir'de teşkilatlanma hazırlığında... Kimlerin isimleri geçiyor?

Ak Partili Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın kurduğu Deva Partisinin İzmir'de ılımlı isimler üzerinde çalışma yaptığı öğrenildi. Yakın zamanda İzmir teşkilatını kuracak olan Deva Partisinin bir çok bilinen siyasetçi ile iletişime geçtiği belirtiliyor.

09 Haziran 2020 - 14:14 - Güncelleme: 09 Haziran 2020 - 20:44

Türkiye'nin iki yeni partisinden önce Gelecek Partisi İzmir teşkilatlanmasını tamamlarken, daha sonra kurulan Deva Partisinin de son günlerde İzmir'de yoğun bir görüşme trafiği yürüttüğü öğrenildi. 
Henüz resmiyet kazanmasa da İbrahim Dönertaş'ın koordinasyonunda yapılan İzmir'deki çalışmalarda bir çok bilindik siyasetçiye teklifler yapılıyor yada görüşmeler yapılıyor.. İddia edilen isimler ise çarpıcı... 
Bunların başından İlknur Denizli ismi geliyor. Ak Parti 24. Dönem Milletvekili İlknur Denizli, işdünyasında da etkili bir isim olarak dikkat çekiyor.  Yine ismi görüşme listesinde olan önemli bir siyasetçi daha var. O da eski Bakanlardan Hakan Tartan...
Yine siyasi kulislerde dile getirilen isimlerden biri Ak Parti İzmir İl Eski Başkanı Bülent Delican... Delican ise bu iddiaya karşılık, 'partimdeyim, hiç bir yere gitmem' diyor. 

Yine Ak Partinin önemli isimlerden biri olan Karabağlar İlçe Eski Başkanı Kadir Uçar Deva Partisinin görüşme listesine aldığı isimlerden biri... Kültür ve Turizm eski Bakanlarından Ertuğrul Günay'a yakın isimlerden Aybar Uygur ve Mehmet Ali Sarızeybek isimleri de yine Deva Partisinin İzmir ile ilgili görüşme listesinde yer alıyor. 
İddialar ise bu isimlerle ve halen gizli tutulan bir çok farklı isimle ilk görüşmelerin yapıldığını söylüyor. 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mavişehir arsalarında İzmir'in istediği mi oluyor?
Mavişehir arsalarında İzmir'in istediği mi oluyor?
Kovid-19'u yenen doktor anlattı
Kovid-19'u yenen doktor anlattı