Dilek Yıldız Büyükdağ, siyasette kadın olmayı anlattı

Dilek Yıldız Büyükdağ, siyasette kadın olmayı anlattı

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dilek Yıldız Büyükdağ, “Siyasette kadın olmak genel anlamda dezavantaj olarak görülse de ben bu genellemeye çok katılmıyorum. Samimiyetle çalıştığınız zaman siyasette kendinize bir alan bulabileceğinize inanıyorum” dedi.

10 Haziran 2021 - 11:18 - Güncelleme: 10 Haziran 2021 - 12:54

ÖNCÜŞEHİR - AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dilek Yıldız Büyükdağ,  siyasette kadın olmayı ve siyasette kadın olmanın avantajı dezavantajlarını Gazetemiz Öncüşehir’e anlattı.

“KADINLARA ÇOK ÖNEMLİ BİR ALAN AÇTI”

Türkiye’de kadınların siyasete katılımının, birçok Avrupa ülkesinden önde olduğunun altını çizen Büyükdağ, “Ancak daha sonraları bazı çevreler tarafından maalesef kadınların bir kısmı kılık kıyafetinden dolayı bu kazanılmış haklarından mahrum kaldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; ilk günden bu yana kadınların siyasette aktif rol alması için kadınlara çok önemli bir alan açtı. Bizleri siyasetin merkezine koydu ve kadınlar siyasetin öznesidir dedi. Ve tüm kadınların AK Parti çatısı altında fikir üretmesinin, kendi hissiyatını siyasete aktarmasının önünü açtı. Bu nedenle ben öncelikle böyle bir Liderin, Genel Başkanımızın arkasında siyaset yaptığım için kendimi ve tüm birlikte siyaset yaptığımız arkadaşlarımızı çok şanslı addediyorum” diye konuştu.

“İŞİMİ HER ZAMAN EN İYİ YAPMAK BENİM İÇİN ESAS OLANDIR”

Siyasette kadın olarak için büyük dezavantajlar yaşamadığını söyleyen Büyükdağ, “İşimi her zaman en iyi yapmak benim için esas olandır. Siyasette kadın olmak genel anlamda dezavantaj olarak görülse de ben bu genellemeye çok katılmıyorum. Samimiyetle çalıştığınız zaman siyasette kendinize bir alan bulabileceğinize inanıyorum. Nitekim kadınların siyasette temsil oranının artması için gece gündüz çalışan bir partiyiz. AK Parti’nin siyasi arenaya katılmasıyla birlikte daha önce yüzde 4’lerde olan kadın temsil oranı bugün yüzde 18’lere çıkmıştır. Yine AK Parti kadınlara ve kadınların hayatına doğrudan temas eden birçok çalışma yaptı, bu alanda çok önemli politikalar geliştirdi. Ve tüm bu mücadelelerimiz sonucunda her kademede, Yerel ve Genel Meclislerde kadın temsil sayımız her geçen gün arttı” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • güleser ozceylan
    6 gün önce
    Kusura bakmayin başka herkes sizin kadar şanslı olmuyor maalesef herkes kurulduğunda akp ? Öcü gibi girdiler biz hiç çekinmeden kahvelerden biranelerden. Oy topladık tenden gelip kariyer yaptınız sizler üniversiteli bizler hayat mektebi okumuşlar yerigeldi ayakkabı kutusu kafamıza yedik kolumuz kırıldı düştük ayağımız incindi bakın o arkadaşlardan kimse kalmadi?? Ben bile REİSİN canı sağ olsun bağımsız arkasındayım hepinize soruyorum bütün vekillerin arkasında çalışmış artı yıllarca Aziz Kocaoğlu harmandalı çöpü için mücadele vermiş bir kişi olarak karsiyakada oturmaktayım ilçe baskanimiz Didem hanımla konuştuk teskilat başkanı tamam istediğiniz gibi olur dediler biz medyada duyuru yaptık daha sonra gerçek benim gibi?? Tecrübeli biri onları rahatsız eti bende sekreter hanıma bu saatten sonra isim olmaz onu bırakın üyesi olarak bir kere mesaj gönder olmadı bunlar Reisi kandirsinlar. insalah Ankara ya gidecem ???? Sizlerde başarılar umarım kaleye alinirim saygılarımla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasan Karabağ sahalara indi
Hasan Karabağ sahalara indi
Tur rehberi otel odasında ölü bulundu
Tur rehberi otel odasında ölü bulundu