Disipline verilmişti… Ünal: “Üçümüz de savunmamızı...

Disipline verilmişti… Ünal: “Üçümüz de savunmamızı vereceğiz”

Menemen Belediyesi Başkanvekili Aydın Pehlivan'ın Meclis'ten borçlanma yetkisi aldığı oturumda; CHP’li meclis üyeleri Hasan Ünal, Ali Aydın ve Rasim Yiğit Özge, grup kararına uymayarak borçlanma talebi oylamasında "evet" oyu vermişti. İlçe yönetimi ise üç üyenin disiplin dosyasını oluşturup İl Başkanlığı'na gönderme kararı aldı. Ünal gazetemize yaptığı açıklamada, Aydın ve Özge ile birlikte savunma vereceklerini açıkladı.

03 Mart 2021 - 14:11

ÖNCÜŞEHİR - talebinde grup kararına uymayarak evet oyu kullanan üç meclis üyesi için hakkında karar aldı. Yönetim kurulu, grup kararına uymayan Hasan Ünal, Ali Aydın ve Rasim Yiğit Özge hakkında disiplin dosyasını oluşturdu. İlçe yönetimi, Ünal, Aydın ve Yiğit'in savunmalarını aldıktan sonra hazırlanacak dosyayı İl Başkanlığı'na gönderecek. İl yönetimince görüşüldükten sonra da İl Disiplin Kurulu'na gönderilecek.

CHP’li Meclis Üyesi Hasan Ünal, toplantıda krediye olumlu oy kullanmasının nedenini ise işçi ve emekçinin mağdur olmaması olarak açıklamış, “İşçilerin alacakları bulunuyor. Biz işçinin emekçisinin haklarını birinci derecede önceliklendiren bir partiyiz. Ben bu durumda gereğini yaptım” ifadelerini kullanmıştı.

“SAVUNMAMIZI VERECEĞİZ”

Konu hakkında Gazetemiz Öncüşehir’e konuşan Ünal, “Dün ilçeden, disiplin soruşturmasının başlatıldığına ve savunma vermemiz gerektiğine dair bir tebliğ aldım. Tebliğin miladisi 7 gün. 7 gün içerisinde diğer iki arkadaşta dahil olmak üzere gerekli savunmamızı yapıp İlçeye vereceğiz. Ondan sonraki süreci, partimizin yetkili kurulları değerlendirecektir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İSTİFA SORULARINA CEVAP

İstifa edip etmeyeceği veya disiplin sürecini bekleyip bekleyemeyeceğine dair soruya ise Ünal, “Daha bununla ilgili bir karar vermiş değilim. Değerlendiriyoruz” cevabını verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o anları anlattı
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o...
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu:
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu: "İzmir üvey evlat"