Efes Selçuk, Avrupa’nın kalbini çaldı

Efes Selçuk, Avrupa'nın kalbini çaldı

16-20 Eylül tarihleri arasında ilk kez U18 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonasına ev sahipliği yapan Efes Selçuk, Pamucak plajları ile Avrupa’nın kalbini çelmeyi başardı. Plajdaki heyecan 24-27 Eylül’de ise U22 Şampiyonası ile devam edecek. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk markasının sporla daha da parlayacağını söyledi.

22 Eylül 2020 - 12:20 - Güncelleme: 22 Eylül 2020 - 12:30

MEVLÜT DAĞDEVİREN - 11 kilometrelik kesintisiz kumsalı, doğal ortamı, denizi, gün batımı manzarası, ince kumu… Bütün bunlar yetmezmiş gibi hemen arkasında dünyanın gözbebeği Efes ve tarihi-kültürel zenginliği ile Selçuk bulunan Pamucak plajı, Avrupa Voleybol Şampiyonasında hak ettiği yeri almaya başladı. 16-20 Eylül tarihleri arasında ilk kez U18 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonasına ev sahipliği yapan Efes Selçuk Pamucak plajları şimdi daha büyük bir heyecana hazırlanıyor.

24-27 Eylül tarihlerinde ise U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası Pamucak plajında oynanacak, tüm dünya spor kamuoyunun gözleri, kulakları Efes Selçuk’ta olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Voleybol Federasyonunun büyük katkıları ile gerçekleşen bu organizasyonlara Efes Selçuk Belediyesinin bütün imkanları ile seferber olduğunu belirten Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in ise yüzü gülüyor. Zaten dünyada önemli bir marka olan Efes Selçuk markasının Avrupa Plaj Voleybolu şampiyonaları ile daha da parlayacağını ifade eden Başkan Sengel, “İlk defa Efes Selçuk plajlarında böyle bir organizasyon yapılıyor. Uluslararası anlamda bizim için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Daha da önemli olan bunun devamının sağlanabilmesi… Bu sene 2020 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası olarak başladı. Ancak 2021’de de Efes Selçuk’ta şampiyonalar hız kesmeyecek. Temmuz ayında yine Plaj Voleybolu Şampiyonalarına ev sahipliği yapacağız” dedi.

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLAR İÇİN İDEAL

Efes Selçuk Pamucak sahilinin 11 kilometre kesintisiz plajı, kumu ve aynı zamanda sağladığı doğal ortamı ile sadece plaj voleybolu için değil, birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapabilecek potansiyele sahip olduğunu anlatan Başkan Sengel, “Dünyada turizm artık başka bir şeye evriliyor. Spor bu işin içinde, kültür bu işin içinde ekolojik turizm dediğimiz tarım bu işin içerisinde yer alıyor... Biz o kadar şanslıyız ki; bu değerler Efes Selçuk’u marka yapmayacak. Çünkü Efes Selçuk zaten bir dünya makası… Ancak sporla başlayan bu uluslararası organizasyonlar Efes Selçuk markasına marka katacak. Efes Selçuk’un dünyanın kalbi olduğunu belirten Sengel, “Bizim dünyaya bir çağrımız var; dünyanın kalbinde spor da yapılabilir. O yüzden uluslararası spor organizasyonlarını da Efes Selçuk’a bekliyoruz” dedi.

AVRUPA BİSİKLET ROTASI EFES SEÇLUÇ’TAN GEÇİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Avrupa Bisiklet Federasyonuna başvurusu ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Efes Selçuk ile Bergama’nın 500 kilometrelik Avrupa Bisiklet Rotası Ağı’na (EuroVelo) dahil olduğunu da hatırlatan Başkan Sengel, pandemiye rağmen ilçe adına güzel gelişmelerin devam edeceğini söyledi.

TUNÇ BAŞKANA ÖZEL TEŞEKKÜR

Gerek Efes Selçuk’un Avrupa Bisiklet Rotasına dahil edilmesi gerekse U18 ve U22 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonalarının Efes Selçuk’ta yapılması konusunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in özel gayretinin bulunduğunu da belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, Büyükşehir’imizin bu alanda büyük sorumluluk yüklenen bürokratlarına çok teşekkür ediyoruz. Tunç Başkan, ‘manda sütü’ projesinde olduğu gibi gerek tarımsal projelerde gerekse turizm ve spor proje ve organizasyonlarında Efes Selçuk’a ayrı bir önem veriyor. Efes Selçuk’un Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonasındaki yaşadığı bu gururda da onun katkısı çok büyük oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımıza Efes Selçuk halkımız adına da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Valiliğinden yeni kararlar: Cenaze namazı, hamilelik izni...
İzmir Valiliğinden yeni kararlar: Cenaze namazı, hamilelik izni...
İzmir'de 5 yaşındaki çocuk yangında hayatını kaybetti
İzmir'de 5 yaşındaki çocuk yangında hayatını kaybetti