Efes Selçuk’ta halkın pazarı açıldı

Efes Selçuk’ta halkın pazarı açıldı

Efes Selçuk Belediyesi koronavirüs ile mücadele sürecine katkı sunmak amacıyla kentte temel ihtiyaç olan sebze ve meyvelerin satıldığı bir halk pazarı açtı. Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk Halk Pazarı’nda pazarcı önlüğü taktı. Tezgâh başına geçen Başkan Sengel vatandaşlar için sebze ve meyve tarttı.

31 Mart 2020 - 18:17
Reklam

Efes Selçuk Belediyesi, koronavirüs ile mücadelenin halkı sağlık açısından olduğu kadar ekonomik açıdan da etkilediği günlerde kentte açılan Halk Pazarı ile önemli bir adım attı. Salı ve Perşembe günü Pazar Yeri’nde hizmet verecek olan Efes Selçuk Halk Pazarı ile kentliler ucuz ve sağlıklı gıdaya rahat bir şekilde ulaşabilecek.ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN

“Halk İçin Halkla Beraber” sloganıyla yola çıkan Efes Selçuk Halk Pazarı’nın açılmasının yaşanan süreçte sağlık kadar ekonomik açıdan da önemli bir adım olduğuna değinen Başkan Sengel; “ Bu süreçte çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Halkımıza sağlıklı besin sağlarken; ekonomik anlamda da onlara katkı sunmak adına Efes Selçuk Halk Pazarı’nı açtık. Koronavirüs nedeniyle kapanan birçok işletme var. İşçi çıkarımları da söz konusu. İnsanlar ekonomik anlamda ciddi olarak bir darboğaz içerisindeler. Bu sebeple halkımız sağlıklı gıdalara uygun fiyatlarla ulaşabilsin diye temel ihtiyaç olan sebze ve meyveleri satın aldık ve satışa başladık  ” dedi.


HALK İÇİN HALKLA BERABER

Yaşanan ekonomik sıkıntılar karşısında halkın hem yerel yönetimlerden hem de yetkili kurum ve kuruluşlardan beklentileri olduğunu belirten Başkan Sengel; “Bu süreçte halkın beklentilerine karşılık verebilmemiz gerekiyor. Onlardan bir şey talep etmeden onlara bir şey vermemiz gerekiyor. Biz de bunu yapmaya çalıştık. Yani halk için halkla beraber bir halk pazarı kurduk. Vatandaşlarımızın memnuniyeti de bizi çok mutlu etti” dedi.

Efes Selçuk Halk Pazarı koronavirüs ile mücadele süreci devam ettiği sürece her Salı ve Perşembe günü açık olacak.  Cumartesi Pazarı da vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı
Bebeğiyle denize atlayan kadın tutuklandı