Efes Selçuk’u ’Efesli Leylek’ anlatacak

Efes Selçuk'u 'Efesli Leylek' anlatacak

Efes Selçuk Belediyesinin ilk kültür ve sanat dergisi olan Efesli Leylek, Ocak- Şubat sayısı ile ilk yayın hayatına başladı. Efes Selçuk’taki kültürel mirası aktarmayı hedefleyen Efesli Leylek, kentin geleceğinin belleğini de hazırlayacak.

24 Ocak 2020 - 12:24 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 12:29

Efes Selçuk Belediyesi tasarım ve içeriğiyle tamamen kendisine ait olan kültür yayını Efesli Leylek Dergisi’ni okurlarıyla buluşturdu. İlk sayısında yerel tarih temasını elen alan Efesli Leylek’te Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in de başyazısı yer alıyor. Efes Selçuk’a ait birçok detayı başyazısında paylaşan Başkan Sengel, “Sayfaları çevirirken kentimizle, kentlimizle yeniden tanışacağız. Bildiğimiz yerlere, bildiğimiz yüzlere daha farklı bir gözle bakacağız. Efes Selçuk’un hafızasına göz atarken; yarının belleğini oluşturacağız adım adım hepimiz. Efesli Leylek kültür sanatla bunu bize hatırlatacak” dedi.


İlk sayısını okurlara sunan Efesli Leylek’te, “Anlatılan Senin Hikayen” sloganıyla kentin hafızası canlı tutularak Efes Selçuk Kent Belleği’nin öyküsü, spor, leylek yuvaları, Şirince, Efes Selçuk’ta yazılmış öyküler gibi birçok içerik okurla paylaşıldı.

Efes Selçuk Kent Belleği tarafından yayınlanan Efesli Leylek’te kentin yakından tanıdığı isimler ilk sayının yazarları oldu. İşte o isimler:

Ali Can, Baran Burunsuz, Berrin Dereli, Çağlar Çamlık, Dursun Köroğlu, Elvan Songun, Emine Bekdemir, Engin Gülmüş, Gökhan Çetinçelik, Hasan Kireç, İbrahim Becer, İlknur Ergun, Korkut Soylu, Mehmet Tunç, Murat Gezer, Müjde Tönbekici, Özgür Aydoğan, Semra Yeşil, Sergun Ağar, Sunay doğan, Tolga Mert ve Yusuf Yavaş.

Efesli Leylek iki ayda bir okurla buluşacak. Dergi, Efes Selçuk Belediyesi ve Efes Selçuk Kent Belleği’nden temin edilebilecek. Ayrıca online de okuyabileceksiniz.

Efesli Leylek Online Dergi web adresi; www.efeslileylek.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında bulundu
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında...