Ender Kırmızı’dan ’30 Ağustos’ mesajı

Ender Kırmızı'dan '30 Ağustos' mesajı

2019'da Bornova Belediye Başkan Aday Adayı olan Ender Kırmızı, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

30 Ağustos 2021 - 11:24 - Güncelleme: 30 Ağustos 2021 - 19:36

Milli Mücadelenin taçlandığı gün olan 30 Ağustos’un nice yıldönümlerini kutlamaya devam edeceklerini vurgulayan Kırmızı, mesajında şu sözlere yer verdi:

“30 Ağustos emparyalizme ve işgalcilere karşı Anadolu da yaşayan bütün halkların din, dil, ırk, mezhep, farketmeksizin kadını, erkeği, gencinin bir araya gelerek yaşanan yoksulluk ve bütün kısıtlı imkanlara rağmen omuz omuza mücadele verip düşmanı mağlup ettikleri ve bir yerde de laik demokratik cumhuriyetin temellerini attıkları gündür. 26 Ağustos’ta Kocatepe’den başlayan taarruz 30 Ağustosta düşmanı Dumlupınar da bozguna uğratılmasıyla ve 9 Eylül de İzmir’in düşman işgalinden kurtulmasıyla vatan toprakları özgürlüğüne kavuşmuştur. Sonrasında laik demokratik cumhuriyet kurulmuştur. Uzun yıllar süre gelen savaşlar ve yanlış yönetimler nedeni ile fakirleşen, yorulan ve yoksullaşan Anadolu halkı, cumhuriyetin ilanı ile Başkomutan Gazi Mustafa kemal Atatürk ilke ve inkılapları ışığında kısa zamanda her alanda hızlı bir gelişme sağlanmıştır. Bu günleri bizlere armağan eden başta Başkomutan Gazi Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de elektrikli bisiklet faciası
İzmir'de elektrikli bisiklet faciası
CHP'li Beko'dan flaş EYT açıklaması
CHP'li Beko'dan flaş EYT açıklaması