Epicblue "Temiz Okyanuslar" konusunda 27 Eylül’de...

Epicblue "Temiz Okyanuslar" konusunda 27 Eylül'de farkındalık yaratıyor

Epicblue Swimrun temiz okyanuslar konusunda 27 Eylül'de gerçekleştirilecek olan ikinci bir etkinlikle farkındalık yaratıyor.

26 Eylül 2020 - 11:19 - Güncelleme: 26 Eylül 2020 - 13:53

Meridian Adventure Race bu Pazar, kâr amacı gütmeyen uluslararası kuruluş olan Plastic Oceans aracılığı ile plastik kirliliği ile ilgili farkındalığı desteklemek için EPICBLUE SWIMRUN Finale Ligure yarışının ikinci etkinliğine ev sahipliği yapacak. EPICBLUE, okyanuslarla ilgili unutulmaz deneyimler yasatmada ön saflarında yer alan, dünyanın en seçkin organizasyonlarından biri olan ünlü Meridian Adventure Grubu'un temelini oluşturan, okyanusa özen gösterme tutkusunu yansıtmaktadır. Yarışlar, önde gelen başarılı yüzücüleri, muhteşem kıyılarda insan dayanıklılığının sınırlarını zorlarken, çevre dostu bir rekabete katılmalarını sağlayarak onları güçlendiriyor.

Etkinlik, 27 Eylül 2020 Pazar günü İtalya'nın Ligurya kıyılarında yapılacak ve İsveç'teki Ötillö yarışından esinlenerek hızla büyüyen yüzme sporunu bu olağanüstü ortama taşıyacak. Meridian Adventure Race’in etkinlik lojistiği ASD Polisportiva Maremola tarafından organize edilmektedir.

 EPICBLUE SWIMRUN Finale Ligure yarışı, sadece maceraperestlere kişisel sınırlarını keşfetme fırsatı vermeyi değil, aynı zamanda yeni varış noktalarını keşfetme fırsatı vermeyi vaat eden bu üç bölümlük dayanıklılık serisinin ilk etkinliği. Türünün ilk örneği olan bu çoklu spor yarışı, sizi dünyanın en muhteşem açık hava alanlarından üçüne katılmanız için sizi davet ediyor: Finale Ligure, İtalya (27 Eylül 2020); Waisai, Raja Ampat Endonezya (10 Haziran 2021) ve  Sığacık, Seferihisar ve İzmir (24 Temmuz 2021).


PROFESYONEL SPORCU MÜCADELESİ / AKTİF YARI PROFESYONELLER.
Ana parkur olan EPICBLUE UZUN DAYANIKLILIK parkuru, açık sularda yüzme ve muhteşem patika koşusu kombinasyonu ile Finale Ligure, Varigotti, Noli’den geçip geri dönerek toplam 23,4 km'dir. Bu yerler Kuzey Batı Rivierası'nın üç simgesel köyünü temsil ediyor. Etkinliğe dünyanın en güçlü yüzücüleri katılacağı için, seyirciler yoğun rekabetin olduğu sağlam ve güzel bir parkur bekleyebilirler. 2021'de düzenlenecek olan EPICBLUE Türkiye etkinliğinde ekipler, 6 ödül için mücadele edecekler.

Etkinliği destekleyen sponsorlar, partnerler ve kurumlar:
Meridian Adventure Race
HEAD 
Restube
Casavova Acque Minerali
PLASTIC OCEANS

Destinasyon Partnerleri
Capitaneria di Savona
Comune di Finale Ligure
Comune di Noli
Comune di Noli
Lega Navale Italiana

OKYANUS TUTKUNLARININ MÜCADELESİ/ SPOR TUTKUNLARI
EPICBLUE KISA DENEYIM parkuru, beş yüzme seansıyla spora 13,4 km ile giriş yapmak isteyenler için planlandı.

Beklenen katılımcı sayısı, mevcut sıhhi sartlarin izin verdiği sınırlar dahilinde 90'dır. 3 ülkeden katılan sporcular, şu üç kategoride ikişerli takımlar halinde yarışacaklar: Erkekler, Karma ve Kadınlar veya bu yıl UZUN DAYANIKLILIK mesafesi için açtığımız SOLO kategorisinde. UZUN DAYANIKLILIK ve KISA DENEYİM parkurları için hem EKİP hem de SOLO kategorileri mevcuttur.

"Yalnızca çoklu spor dallarına yeni bir macera eklemeyi değil, aynı zamanda sağlıklı ve  hayat dolu okyanuslar yaratmak için koruma zorunluluğunu da desteklemeyi hedefliyoruz. Dış mekanı seven insanlar olarak, onu korumamiz gerektiğine inanıyoruz. " - Matteo Testa, EPICBLUE Yarış Direktörü.

Meridian Adventure Grubu’nun kurucusu Sean Galleymore, "Meridian Adventure, Plastic Oceans için farkındalık yaratmak ve katılımı desteklemek adına EPICBLUE SWIMRUNS’ı kullanarak bir partnerlik yapmış olmaktan onur duyuyor" dedi. "Plastik kirliliği konusunda farkındalık yaratmada ve tüketicilerde davranış değişikliğine ilham vermede sürekli olarak başarılı olan, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluşun misyonunu ve amacını sürdürmekten onur duyuyoruz."

Okyanusu seven tutkulu sporcuları, enerjilerini sporlarında sonsuza dek kullanarak okyanusu koruma amacıyla bir araya getirmek adına - EPICBLUE, yarış serisinin ilk elçileri Kristin Larsson ve Annika Ericsson'ın bu yıl Finale Ligure'de yarışacaklarını duyurdu. Kadınların Uzun Dayanıklılık EPICBLUE Finale Ligure 2019 yarışının kazanan takımı ve üç kez Ötillö Dünya Şampiyonu olan Annika ve Kristin, Ocean Health'e yönelik ralli desteğine yardımcı olmak için dünya çapındaki üç etkinliğe katılmalar mükemmel bir uyum oluşturacaktır.


WEB LINKLERI:
EPICBLUE SWIMRUN: https://race.meridianadventures.com/
MERIDIAN ADVENTURES: https://race.meridianadventures.com/epic-blue-italy/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de yangın paniği anne ve bebeği yaralandı
İzmir'de yangın paniği anne ve bebeği yaralandı
İzmir'de feci kaza! Çöp kamyonu yayayı canından etti
İzmir'de feci kaza! Çöp kamyonu yayayı canından etti