Erdoğan’dan Menemen’de önemli mesajlar: “Biz de laf ola, beri...

Erdoğan’dan Menemen'de önemli mesajlar: “Biz de laf ola, beri gele yok"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Menemen’de gerçekleşen toplu açılış töreninde, “Bayraklı’da yapımını tamamladığımız 596 konut ve 145 dükkanı hak sahiplerine teslim ettik. Biz de laf ola, beri gele yok. Biz sözü verdik mi verdik. Süratle de deprem konutlarını bitirip sahiplerine teslim edeceğiz dedik mi dedik. Zamanında da teslim ettik” ifadelerini kullandı.  

26 Kasım 2021 - 17:50

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’e gelerek bir dizi programa katıldı.

İzmir’de geçen yıl meydana gelen depremin ardından tamamlanan 596 konut ve 145 işyeri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle İzmirli depremzedelere teslim edildi. Teslim töreni sonrası ise Erdoğan, Alsancak’ta yapımı tamamlanan Alsancak Mustafa Denizli Stadı'nın açılış törenine katıldı.

En son ise Menemen’e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada binlerce vatandaşın katıldığı toplu açılış törenine katıldı.

Mitingde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle;

“BİZ DE LAF OLA, BERİ GELE YOK”

Gece gündüz demeden 2023’e hazırlanıp 2023’te de ben sandıkları patlatacağınıza inanıyorum. Bugün güzel İzmir’imizin güzel ilçesi Menemen’de sizlerle birlikte olmaktan memnuiyet duyuyorum. İzmir’den önce geçtiğimiz yıl yaşadığımız depremin ardından Bayraklı’da yapımını tamamladığımız 596 konut ve 145 dükkanı hak sahiplerine teslim ettik. Biz de laf ola, beri gele yok. Biz sözü verdik mi verdik. Süratle de deprem konutlarını bitirip sahiplerine teslim edeceğiz dedik mi dedik. Zamanında da teslim ettik. Bayraklı’da konut sayısını bin 391 dükkan ayısına da 302’ye tamamlayacağız. Bayraklı’daki rezerv alanda 3 bin 649 konut ve 511 dükkan inşa ediyoruz. Bunlar 397 yılbaşına kadar tamlayacağız. Böylece İzmir depreminin ardına topla 5 bin 74 konut ve 353 dükkan yaparak teslim etme sözümüzü yerine getirmiş oluyoruz. Toplam yatırım tutarı 2 milyar 250 milyon lirayı bulan bu konut ve dükkânların İzmir’imize hayırlı olmasını diliyorum.

“BAY KEMAL’İN VURULACAK YERİ KALMADI”

Bay Kemal’in vurulacak yeri kalmadı. Bitti bitti. Yalandan başka sermayesi yok. Dürüstlük hak getire yok. Rabbimden ülkemizi her türlü afetten ve musibetten muhafaza eylemesini niyaz ediyorum. Afetlerin önüne geçemeyiz ama devlet olarak vatandaşlarımızın mağduriyetini ortadan kaldırma iradesine ve imkanına sahibiz. Kentsel dönüm projelerini hızlandırarak ülkemizi depremlere karşı hazırlama çalışmalarını da sürdürüyoruz. Bayraklı’da vatandaşlarımızı yeni evlerine kavuşturma sevincimiz var. Bugün şehrimize kazandırdığımız yatırım bedeli 668 milyon lirayı bulan 100 eser ve hizmetin resmi açılışımı gerçekleştiriyoruz. Ödemiş, Menderes, Torbalı, Ayancık Gençlik Merkezleri'ni Tire ve Ege öğrenci yurtlarını hizmete açıyoruz.

“HER VESAYET DÜZENİ DEMOKRASİMİZLE BİRLİKTE EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞIMIZI DA ÖRSELEDİ”

İzmir Kalkınma Ajansının verdiği destekle hayata geçirilen projeleri de resmen hizmete açıyoruz. Bu eser ve hizmetlerin ülkemize şehrimize Menemen'e hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Düşman İzmir'e ayak bastığında milletçe adeta dünyamız kararmıştı. Düşmanı İzmir'den denize döktüğümüzde ise milletçe bayram yapmıştık. İzmir, vatan topraklarına uzanan elleri kırma ve istiklalimize sahip çıkma mücadelemizin sembolü olmuştur. Milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının hemen ardından yine bu şehrimizde toplanan İzmir İktisat Kongresi'yle de ekonomik istiklalimize sahip çıkma irademizi ortaya koyduk. Rahmetli Menderes'le birlikte İzmir İktisat Kongresi'nde alınan kararlar yeniden hayata geçirilmeye başlandı. 1960'tan itibaren ülkemize musallat olan her darbe, her muhtıra her vesayet düzeni demokrasimizle birlikte ekonomik bağımsızlığımızı da örseledi.

“CHP EKİBİ ÜLKE YANDI BİTTİ DİYE ORTALIĞI BİRBİRİNE KATIYOR”

Bugünlerde CHP ekibi ülke yandı bitti diye ortalığı birbirine katıyor. CHP'nin iktidarda olduğu dönemde gecelik yüzde 7 bin 500'leri bulan faizleri gördük mü? Bunun altından kim kalkar? Bu ülke onların döneminde işsizliğin can yaktığı, başbakanlığın önüne yazar kasa fırlatıldığı sıkıntılı günleri yaşadı mı? Bunları 18 yaş altı grup bilmez.

“100 MİLYARLARCA DOLARIN ÇALINDIĞI İHANETLER GÖRDÜ”

Bu ülke, onların döneminde bankaların içlerinin boşaltılarak milletin cebinden 100 milyarlarca doların çalındığı ihanetler gördü. Biz onlardan böyle bir Türkiye devraldık. Ülkemizde başlattığımız büyük demokrasi ve kalkınma devrimiyle hem 1920'de meclis açıldığında, hem 1923'te İzmir İktisat Kongresi toplandığında ortaya konan ruhu yeniden dirilttik. Milletimizin tüm kesimlerinin hak, özgürlük, gelişme yatırım taleplerini hayata geçirerek hem sosyal barışı sağladık, hem ülkemizi büyüttük hem de güçlendirdik.

“ÇABALADIK AMA BİR ŞEYİ HİÇ AKLIMIZDAN ÇIKARMADIK”

Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Biz tüm bu süreçte verdiğimiz mücadelede her şeyi çalıştık, çabaladık ama bir şeyi hiç aklımızdan çıkarmadık. Demokraside, özgürlüklerde, sanayide, ticarette, diplomaside, güvenlikte hayata geçirdiğimiz atılımları ekonomide de gerçekleştirerek milletimizin refahını artıramazsak kazanımlarımızı kalıcı kılamazdık.

“BU FAİZLER DÜŞECEK”

Salgınla birlikte ortaya çıkan küresel ekonomik kriz bu dönüşümü hızlandırma ve neticelendirme fırsatı verdi. Faizleri 7 bin 500'lere çıkartanların bugün kanun çıkartın faizleri yüzde 1'e indirin. Bay Kemal diyor ki kanun çıkarın faizleri yüzde 1'e indirin. Bu faizler düşecek. Biz yüksek faize halkımızı da çiftçimizi de ezdirmeyeceğiz. Milletimiz geleceğini kurtaracak bir büyük dönüşümün sancılarını yaşarken kendisiyle dalga geçenlerle bunun hesabını elbet soracak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı