Erhan Kılıç: CHP’de atama olmaz

Erhan Kılıç: CHP'de atama olmaz

CHP Buca ilçe kongresinde konuşan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, hem belediyenin mali durumunu değerlendirdi hem de kongredeki adaylar hakkında konuştu.

29 Aralık 2019 - 14:16 - Güncelleme: 29 Aralık 2019 - 14:18

Didar DEMİRCİ - CHP Buca ilçe kongresinde konuşan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Hacer Taş, Ali Hıdır Uludağ buradaki gençlik örgüt buradaki gençlik kolları bu partinin tüm neferleri bu partiye gönül vermiş çalışkan cefakar üyeleri… Belki de tarihte hiçbir zaman CHP iktidarına bu kadar yaklaşmadık. Bu aşamadan sonra kesinlikle ve kesinlikle ayrışmamamız lazım bu salondan çıktığımız zaman el ele kol kola çıkacağız. CHP de başka siyasi partilerde olduğu gibi atama olmaz. CHP’de ilçe başkanını seçer il başkanını seçer ve en önemlisi genel başkanı seçer bizde atama, biat olmaz. Burada ilçe başkanımızı seçeceğiz ve hep beraber el ele kol kola Buca’da girilmedik sokak bırakmayacağız” şeklinde partililere seslendi.

Konuşmasına devam eden Başkan Erhan Kılıç, yönetiminde olan Buca Belediyesinin mali durumu ve belediye olarak yapacakları hizmetlere değinerek şu şekilde konuştu:

“Buca çok büyük bir ilçe, İzmir’in yükünü çekiyor ve buna rağmen Bucalının hak ettiği hizmeti alamadığını görüyoruz. Buna rağmen Buca Belediyesinin bütçesi gerçekten çok düşük biz iktidara geldiğimizden itibaren Buca Belediyesinin bütçesini nasıl arttırırız nasıl yükseltirizin röntgenini çektik. Buca Belediyesi artık sadece personel maaşını ödeyen bir belediye olmayacak. Buca Belediyesi en az yüzde 30 büyümeyle önümüzdeki yıl karşınıza çıkacağız. Buca belediyesi mali disiplinini sağlamış durumda. Yaklaşık 60 milyon borç ödedik… Bundan sonra Buca’yı yönetecek kadrolar sizlersiniz… İzmir’in starı Buca olacak. 5 yılda her yıl bütçeyi arttıracağız.

Özellikle 500 bin kişilik bir kentte 250 bin tl bütçeyle bu işi yürütmek çok zor. Buca’nın 6 ay içerisinde trafik sorunu kalmayacak. Belki önümüzdeki iki yıllık süreçte yetişmeye bilir ama Buca’ya İzmir’in en büyük kongre ve kültür merkezini kazandıracağız.

Ben burada şunu söylüyorum ben buraya belediyecilik yapmak için geldim. Buca’yı yaşanabilir bir hale getireceğiz bundan kuşkunuz olmasın.”

“CHP DELEGESİ İRADESİNE İPOTEK KOYDURMAZ”

Şu anda iki adayımız var iki adayımızda birbirinden değerli adaylar diyerek devam eden Başkan Kılıç, “İkisi de partimize yıllardan beri hizmet vermiş yağmur çamur demeden Buca’da CHP bayrağını hala dalgalandıra biliyorsak bunda iki adayında katkısı var. İki adayımız da birbirinde değerli. Partimizde yağmur çamur demeden katkı koymuşlar. Buca’da CHP bayrağını sallandırabiliyorsak ikisinin de emeği vardır. Kim çıkarsa çıksın kol kola gireceğiz. CHP delegesi özgürdür, iradesine ipotek koydurmaz. Ben sizlere çok güveniyorum, hepinize bu süreçte başarılar diliyorum” dedi.

KILIÇ’A TEPKİ

Başkan Kılıç konuşmasını tamamlayıp yerine oturacağı anda protokol sırasının hemen arkasında oturan partili bir kadın Kılıç’a tepki gösterdi. "Sen Büyükşehir Belediye Başkanımıza haddini bildiremezsin" diyen partilinin tepkisi üzerine Başkan Kılıç yerine oturmayıp dışarı çıktı. Başkan Kılıç bir süre sonra yeniden salona döndü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
Polisten kaçan sürücü kurulan barikattaki araçlara çarptı
Polisten kaçan sürücü kurulan barikattaki araçlara çarptı