Erzurumlu Cici’den renkli davet: İzmir, Erzurum’u yaşayacak

Erzurumlu Cici'den renkli davet: İzmir, Erzurum'u yaşayacak

İzmir’de 7-10 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Erzurum İl Tanıtım Günleri hakkında konuşan Erzurumlu ünlü kuaför Harun Cici, “İzmir, Erzurum’u yaşayacak. Yemesiyle, içmesiyle kültürüyle, Karşıyaka’da Erzurumlular olarak Erzurum’u yaşayacağız” dedi.

06 Ocak 2022 - 14:20 - Güncelleme: 06 Ocak 2022 - 14:23

ÖNCÜŞEHİR - Erzurumlu ünlü kuaför Harun Cici, Öncüşehir TV’nin konuğu oldu. Gazeteciler Mevlüt Dağdeviren ve Mevlüt Kömür’ün sorularını yanıtlayan Cici, 7-10 Ocak tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Erzurum İl Tanıtım Günleri hakkında konuştu.

İzmir’in 7-10 Ocak tarihleri arasında Erzurum’u yaşayacağını dile getiren Harun Cici, “7-10 Ocak tarihlerinde İzmir, Erzurum’u yaşayacak. Yemesiyle, içmesiyle kültürüyle, Karşıyaka’da Erzurumlular olarak Erzurum’u yaşayacağız. Kültürün birleşmesinde, insanların birbirine dokunmasında ya festivaller yapılır ya da ticari işler yapılır. İl tanıtım günlerinde iller tanıtılır. Erzurum’dan bahsedersek; Erzurum’un tanıtımını, Erzurum’un ticaretini, Erzurum’un yemesini içmesini damak zevkini İzmirlilerle buluşturmayı amaçlanıyor. Pandemi sürecinden önce başlatmıştık, çok da görkemli olmuştu. Normalde her sene mart ayında yapardık ama Pandemi nedeniyle tarihlerde oynama yaptık. Bugünlerde yer varmış alanda, biz de bu tarihleri seçtik. Bu etkinliğe İzmir’deki Erzurumlular bu işe elini koyuyordu. Bu işi profesyoneller yapıyor. Bizlerin yapacağı işler değil. Ali yazar diye bir kardeşimiz var. Bu işlerle o ilgileniyor. Erzurum'daki esnafı burayla tanıştırıyor. Hem ekonomik hem sosyal bir etkileşim yaratılıyor” dedi.


“SADECE MİDELER DEĞİL, KULAKLARDA MÜZİĞE DOYACAK”

Erzurum’dan İzmir’e büyük esnafların geleceğini söyleyen Cici, “Cağ kebabı yapan esnafımız olacak, organik ve yarı organik yerel ürünler yer alacak. Onun yanı sıra kültürel anlamda da ciddi sanatçılarımız gelecek. Sadece mideler değil, kulaklarda müziğe doyacak. Özcan Türe konser verecek. Mehmet Arı, Erdem Yılmaz, Doğan Alaca, İbrahim Gökyılmaz, Hayri Küçük, Sertaç Ünal, Müslüm Eren, Eda Eren de bizlerle olacak. Konserlerimiz ücretsiz olacak. İnsanlarımız gönül rahatlığıyla katılabilirler. Profesyonel müzik yapan insanlarımız. Dayanışma içerisinde seyredeceğiz. Halaylarımızı çekeceğiz, güzel zaman geçireceğiz” şeklinde konuştu.

“YERLİ MALI, MİLLİ ÜRETİM DİYE CEBELLEŞECEĞİZ”

“Erzurum’da yetişen Erzurum’a dair ne varsa göreceğiz” diyen Cici, “Yerel esnafın gelip bizlerle tanışması da çok önemli. İzmir’de bu ürünleri satan yerlerde oluşmaya başladı. Bu da bizim için bir fırsat. Eskiden bir peynir olsa da yesek derdik. Kargoya verir İzmir’e getirirdik. Ama lojistik hızlı bir şekilde gelişti. Bunu sağlayan firmalar oluştu. Bunları biz önemsiyoruz. Biz yerli malı, milli üretim diye cebelleşeceğiz. Bu tip etkinlerin de buna büyük bir katkısı olacak” diye konuştu.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı