Fisun Örük: Siyaset futbol gibi erkek işi gibi görülüyor

Fisun Örük: Siyaset futbol gibi erkek işi gibi görülüyor

İYİ Parti İzmir İl Sivil Toplum İlişkileri Başkanı Fisun Örük, “Siyaset futbol gibi erkek işi gibi görülüyor. Organizasyonu programı yapıyorlar ve onların arasına karışmak için çaba harcamanız gerekiyor” dedi.

28 Haziran 2021 - 13:07

ÖNCÜŞEHİR - İYİ Parti İzmir İl Sivil Toplum İlişkileri Başkanı Fisun Örük, siyasette kadın olmayı ve siyasette kadın olmanın avantajı dezavantajlarını Gazetemiz Öncüşehir’e anlattı.

“KADIN OLMANIZ ZATEN BİRÇOK SORUMLULUK GETİRİYOR”

Siyasette kadın olmak çok kolay olmadığını dile getiren Örük, “Kadın olmak siyasete girdiğinizde yeni bir kulvar açıyor size. Burada nezaketle karşılaşıyorsunuz. Ancak ne yazık ki siyasette futbol gibi erkek işi gibi görülüyor. Organizasyonu programı yapıyorlar ve onların arasına karışmak için çaba harcamanız gerekiyor. Kadın olmanız zaten birçok sorumluluk getiriyor. Siyasete girince bunlardan vazgeçemiyorsunuz. Anne, eş, gelin, kayınvalide, anneanne, babaanne çalışan, işveren, arkadaş, komşu gibi yaş aldıkça yüklendiğimiz sorumluluklara siyaseti vatan, millet, gündem gibi yeni sorumluluklar ekleniyor. Kadınlar birikimleri ve fıtratları gereği birleştirici organizer ve çözüm odaklı olduğu için siyasette de bunu uyguluyor. Ancak zamanı ve şartları zorlayarak çalışmalarını sürdürüyor. Diğer sorumluluklarını da ihmal etmemek için büyük bir özveride bulunuyor” dedi.

“MERAL AKŞENER BU KONUYA EN GÜZEL ÖRNEKTİR”

İYİ Parti’de siyaset yapmasının nedenini anlatan Örük, “Örneğin genel de kadınlara çoğunlukla Kadın ve Aileden Sorumlu Bakanlık veriliyor. Kadından Adalet Bakanı olmaz mı, olur tabi ki. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu konuya en güzel örnektir. Sadece kadın olduğu için değil birçok konuda ülkemizde kadınlar adına öncülük ettiği için onun kurduğu parti de siyaset yapıyorum. Türkan Saylan'ın dediği gibi Cumhuriyete her Türk kadınının borcu vardır. Bu dürtü ile daha çok kadının siyasete girmesini umuyorum. Umarım en kısa zamanda ülkemizde bayram sofraları kurarız” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
İzmir'de korkutan yangın! Dumanlar gökyüzünü kapladı
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!
Yücel’den Nasır’a gönderme: Bunlar reklam kokan hareketler!