Gelecek Partisi İzmir’de toplu istifa hareketi
  • Reklam

Gelecek Partisi İzmir'de toplu istifa hareketi

İl Başkanlığı'na yaşanan krizin ardından bir türlü toplanamayan Gelecek Partisi İzmir İl Teşkilatı'nda ilçe başkanları toplu halde istifa ediyor.

29 Eylül 2020 - 15:46

Gelecek Partisi İzmir Kurucu İlçe başkanları istifa resti çekti. İl Başkanı Cem Kavur'un istifasının ardından İzmir teşkilatında taşlar yerine oturmuyor. 

Gerçek Haberci'nin haberine göre Gelecek Partisi İzmir Kurucu İl Başkanı ve il yönetimi arasında başlayan kriz sonrası atanan il başkanı  Serhat Mustafa Şener'in tavırlarının krizi daha da derinleştirdiği öğrenildi. Parti kulislerinde İl Başkanı Şener'in özellikle ilçe başkanlarının sorunlarına çözüm bulamaması ve İl Başkanlığı'na maddi katkı talebinde bulunmasının krizi derinleştirdiği iddia ediliyor. İddialar arasında özellikle Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun kentte program hazırlamak için ilçe başkanlarından yüksek meblağlı para talep edilmesi en dikkat çekeni oldu.


Gaziemir İlçe Başkanı fitili ateşledi
İlçe başkanları arasına ilk istifa Gaziemir İlçe Başkanı Mutlu Metin'den geldi. Metin'in ardından yeni başkan adayı bulamayan partinin Gaziemir Teşkilatı dün boşaltıldı. Bu istifanın ardından bir araya gelen mevcut 10 ilçe başkanı istifa kararı aldı. Bu ilçelerden Çiğli, Aliağa, Dikili ve Buca ilçe başkanları karardan son anda vazgeçerken Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner, Menderes İlçe Başkanı Hanife Kural Yıldırım, Karabaglar İlçe Başkanı Murat Uzunöner, Karaburun İlçe Başkanı M. Sebih Zorbay, Seferihisar İlçe Başkanı Halil Budak ve Konak ilçe Başkanı Şeyhmus Aslan ortak basın açıklaması yaparak istifalarını bugün açıklayacak.


İstifa kararı alan  için basın mensuplarına yapılan çağrı ise şöyle;
Değerli Basın Mensupları;
Gelecek Partisi'nin İzmir kurucu ve görevde olan ilçe başkanları olarak  toplu istifalarımızı açıklayacağız. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı da aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır.“

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteorolojiden kar soğukları uyarısı!
Meteorolojiden kar soğukları uyarısı!
İzmir'de 55 gün önce vuruldu! Yaşam mücadelesini kaybetti
İzmir'de 55 gün önce vuruldu! Yaşam mücadelesini kaybetti