Güzelbahçe’den Göktepe’ye kardeş eli uzandı

Güzelbahçe'den Göktepe'ye kardeş eli uzandı

Karaman’ın tek Cumhuriyet Halk Partili Belediyesi olan Göktepe, gelirini öğrencilere burs olarak vermek üzere 60 dönüm araziye nohut ekti. Bu ürünleri satmak isteyen Göktepe’ye ilk yardım elini de İzmir Güzelbahçe Belediyesi uzattı.

25 Kasım 2019 - 11:58 - Güncelleme: 25 Kasım 2019 - 12:04

Mevlüt DAĞDEVİREN - Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir’de gerçekleştirdiği Kardeş Kentler Çağdaş Kentliler çalıştayı ilk meyvelerin vermeye başladı. Çalıştayda bir araya gelen İzmir Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ile ile Karaman’ın tek CHP’li Belediyesi Göktepe’nin Belediye Başkanı Mustafa Doğan, işbirliği kararı aldı. Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu gibi belediyenin atıl arazilerini üretime kazandırarak 60 dönüm alana nohut eken Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan, buradan elde ettikleri ürünlerin pazarlanması konusunda sıkıntı yaşıyordu.

Bu noktada çalıştayda bir araya gelme fırsatı bulduğu Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’ye durumu anlatan Başkan Doğan, destek sözü aldı. Göktepe’de nohutun yanı sıra ceviz ve üzüm üretimlerinin de bulunduğunu anlatan Başkan Doğan, bu organik ürünlerin Pazar bulmasında İzmir’in desteğine ihtiyaç duyduğunu söyledi.


KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Daha önce benzer bir proje ile Tunceli’ye 5 bin adet gül fidanı gönderdiklerini hatırlatan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de Göktepe’nin organik ürünlerinin Güzelbahçe Belediyesi imkanları ile İzmir’de satışına destek olacaklarını söyledi. Çalıştayın bir çok belediye başkanının bir araya gelerek ikili projeler geliştirmesi anlamında büyük fayda sağladığını anlatan Başkan İnce, Güzelbahçe ile Göktepe’nin potansiyellerinin değerlendirilmesi noktasında karşılıklı işbirliği içinde olacaklarını da söyledi.


TOROSLAR’DA ÜRETİM SEFERBERLİĞİ

1500-1600 rakımlı Toroslarda halk ve öğrencilerle birlikte üretim seferberliği başlattıklarını anlatan Başkan Doğan, “Güzelbahçe Belediye Başkanımızın sıcak karşılaması, kucaklaması beni onurlandırdı. Ben Toroslar’da 1500 -1600 metre yükseklikte üretim seferberliği başlattım. Öğrencilerimiz ve halkla beraber 60 dönümlük bir araziye nohut ektik. Bir ülkenin esaretten kurtuluşunun üretimle olabileceğini düşünerek bunu yaptık. Bu ürettiğimiz nohutları da üniversite öğrencilerimize burs olarak vermeyi taahhüt ettik.  Öyle bir girişimde Başkanımın bize sahip çıktı, bize ve çocuklarımıza bu konuda yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca bir şey daha var; yıllar önce bizim dedelerimiz Güzelbahçe’ye çalışmaya geliyormuş, onlarla eskiye dayanan bir yakınlığımız da var. Bu dayanışmamızla dostluğumuz daha da güzelleşecek” diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otomobilde tabancayla vurulan şahıs yol kenarına bırakıldı
Otomobilde tabancayla vurulan şahıs yol kenarına bırakıldı
Son 24 saat... 839 yeni tanı... 25 vefat... 989 iyileşen...
Son 24 saat... 839 yeni tanı... 25 vefat... 989 iyileşen...