İhtiyaç listesi yayınlanmıştı... Baysak’tan yardım...

İhtiyaç listesi yayınlanmıştı... Baysak'tan yardım kampanyası çağrısı

Belediye Başkan Vekili Atilla Baysak, Karşıyaka Belediyesi’nin yangınla mücadele eden bölgelere yardım eli uzatmak için başlattığı yardım kampanyası hakkında çağrıda bulunarak, “Gündelik ihtiyaçlar her gün değişiyor. İlk başta bazı malzemelere fazla ağırlık vermiş ama hiç biri heba olmamış, kullanıldı. Önümüzdeki günlerde soğutma çalışmalarında da bu malzemelere ihtiyaç olacak” dedi.

05 Ağustos 2021 - 18:51 - Güncelleme: 06 Ağustos 2021 - 09:49

ÖNCÜŞEHİR - Karşıyaka Belediyesi’nin, Ağustos ayı Meclis birleşimin ikinci oturumu Belediye Başkan Vekili Atilla Baysak idaresinde, Nikah Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 36. maddesi uyarınca fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyleri arasında aktarım yapılması hakkındaki önerge Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi. Aciliyet nedeniyle raporlanması için Meclis’e 10 dakika ara verildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu raporu Meclis’te oy birliği ile kabul edildi.

BAYSAK: BU KÖTÜ GÜNLERİ HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ

Gündem dışı konuşmalarda söz alan Belediye Başkan Vekili Baysak, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın Meclis’e katılamama nedenini açıkladı. Baysak, “Başkanımız 3 gündür yangın bölgesinde. Bodrum, Muğla, Milas; bugün ise Köyceğiz taraflarına doğru gitmeye çalışmışlar. Arabada kontrol ettik diyor kendisi, 47 kilometre boyunca arabayla seyrederken sağ sol her taraf yanıyordu diyor. Bazı yollar kapatılmış, yol değiştirmek zorunda kalmışlar. Belediyemizden bir ekiple ve bazı araçlarla oraya destek olmaya gittiler. Bu arada Belediyemizin sosyal medya sayfasında yayınlandı ama ben yine de duyurayım. Gündelik ihtiyaçlar her gün değişiyor. İlk başta bazı malzemelere fazla ağırlık vermiş ama hiç biri heba olmamış, kullanıldı. Önümüzdeki günlerde soğutma çalışmalarında da bu malzemelere ihtiyaç olacak. Yanmaz eldiven, yanmaz bot, yanmaz hortumlar, maskeler, alınabilirse özel karbondioksit önleyici maskeler… Belediyemizin sosyal medya sayfasında bir ihtiyaç listesi günlük olarak geldi. Belediye meclis üyelerimizden katkıda bulunmak olmak isteyen Gülçin Hanımla irtibata geçebilir. Çevremizdeki firmaları, kuruluşları teşvik edebiliriz. Belediyemiz vasıtasıyla da yapılabilir yardımlar. Biz Atatürk Organize’den Ataer Enerjiden yarın alacağımız malzemeler var. Önce kendi aracımızla mı, kendi ekinimizle mi gönderelim dedik. Ekibimiz sadece malzemeleri götürecek, sonra belediyemiz nasıl olsa bir tırı ya da kamyonu gidiyor. Oraya dedik katkıda bulunalım. Çünkü orası oldukça karışık. Özel sektörün yani elemanlarımız gittiğinde orada bocalayabilirler. Belediyenin aracı gittiğinde kamu aracı diye izin verebilirler, doblo gittiğinde izin vermeyebilirler. Atatürk Organize’den de bir kısım firmalar çok güzel çalışmalar yapıyorlar ben reklam değil ama isimleri zikretmek istiyorum. CMS cant fabrikasının pazartesi gününden beridir iki büyük su tankeri o bölgede. AK Döküm firmasının iki jeneratörü, iki tane 150 metrelik yanmaz hortumu, 6 kişilik ekibi oradaki ekiplere destek oluyor. Bildiğiniz tanıdığınız birçok firmanın çorbada tuzu var. iyi ki varlar, Allah hepsinden razı olsun. Bu kötü günleri hep birlikte atlatacağız” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk edemez!
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk...
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı