İKLEV EĞİTİM İÇİN KOŞUYOR

İKLEV EĞİTİM İÇİN KOŞUYOR

Bu yıl pandemi koşullarında düzenlenen İzmir Dokuz Eylül Yarı Maratonu’na, İzmir Karşıyaka Lisesi Eğitim Vakfı gönüllü atletleriyle katılıyor.

03 Eylül 2020 - 14:20 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 - 15:00

Konuya ilişkin İKLEV'den yazılı bir açıklama yapıldı. İKLEV açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Her yıl geleneksel hale gelen İzmir Dokuz Eylül Yarı Maratonu’na bu yıl İKLEV olarak ilk kez katılıyoruz. Vakfımız adına katılacak gönüllü yarışçılar bu yarışın geçen yılın erkekler birincisi, GETAYE FISSEHA GELAW ile atletizm Milli takımımızın sporcularından geçen yılın bayanlar ikincisi MERYEM ERDOĞAN ve uluslararası çeşitli maraton yarışlarına katılan Mexico City maratonu bayanlar birincisi SHEWARGE ALENE AMARE vakfımız forması altında yarışacaklardır.
Vakfımızın bu yarışa katılmaktaki amacı, İKLEV adını duyurmak, tanınırlığını arttırmak ve eğitime destek sağlamaktır. Bilindiği üzere bu tür yarışlarda, STK ları adına katılan sporculara bağışçıların yaptıkları maddi katkılar,  STK larına eğitim, kapsamında maddi destek sağlamaktadır. Sivil Toplum Kuruluşları için koşmak herkes için farklı anlamlar ifade edebilir. Bu seçimi yapmaktaki motivasyonlar farklı olabilse de hem hazırlık hem de yarış sırasında bir sivil toplum kuruluşu için koşuyor olmak koşuculara ekstra motivasyon sağladığını ifade eden organizasyon sahibi  İzmir Büyükşehir Belediyemize, bu tür yarışlarda, STK’lara sağladığı destek ve katkılarından dolayı teşekkürü ayrıca borç biliriz."

İKLEV hakkında
İzmir Karşıyaka Lisesi Eğitim Vakfı (İKLEV), 1996 dan günümüze, Karşıyaka Lisesi öğrencilerine ve mezun olan, lisans, lisansüstü eğitimlerine devam eden öğrencilerine eğitim desteği sağlayan, ayrıca, Karşıyaka Lisesinin ihtiyaçları doğrultusunda bakım onarım, alt yapı desteği konusunda, her türlü katkıyı veren, tek geliri bağışlar olan bir Sivil Toplum Kuruluşudur.


 

 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Komşusunu öldürüp kalbini akrabalarına yedirdi!
Midede geçmeyen şişkinlik hissi kanser belirtisi olabilir
Midede geçmeyen şişkinlik hissi kanser belirtisi olabilir