“İktidar ateşini Bayraklı’da yakmaya geldik”

“İktidar ateşini Bayraklı’da yakmaya geldik”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bayraklı Kongresini zaferle geride bırakarak İlçe Başkanı olan Pınar Susmuş, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte CHP İl Başkanı Deniz Yücel’i ziyaret etti.

27 Aralık 2019 - 16:23

Didar DEMİRCİ - Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Bayraklı yeni İlçe Başkanı Pınar Susmuş ve yönetim kurulu üyelerinin ziyareti sırasında CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, çok önemli bir dönemde bu görevleri üstlendiklerini belirterek şu şekilde konuştu:

“Yakın zamanda Bayraklı ilçe örgütümüz ilçe kongresini yaptı. Bizim parti içi demokrasi yarışımız dediğimiz bu süreç partimizin güçlenerek çıkacağı bir süreç. Ben ilçe başkanımızın şahsında ilçe yöneticisi arkadaşlarımızı kutluyorum. Çok önemli bir dönemde görev aldınız ve seçildiniz. Bu dönemde görev yapacak olan örgüt başkanlarımızın, yöneticilerimizin Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacak olan kadrolar olacağına ben inanıyorum ve Bayraklı ilçemizde bir kadın ilçe başkanımızın görev almasından dolayı ayrıca mutlu olduğumu ifade etmek isterim. İzmir’e yakışan bir tablodur.”


“İKTİDAR YOLCULUĞUNDA SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in ardından konuşan Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, iktidar vurgusu yaptı. Başkan Susmuş, “Güzel ve tarihi bir süreci, Bayraklı’da gerçekleştirdik. Örgütümüzün iradesiyle Amazonların başkenti Bayraklı’da bir kadın ilçe başkanıyla partimiz yola devam kararı aldı. Üzerimize üstlendiğimiz sorumluluğun farkındayız. Önemli bir görev aldık. Partimizi çok daha yukarıya taşımak zorundayız. Partimizin iktidar yolculuğunda bu ekibe çok iş düşüyor. İl Başkanımızla, belediye başkanımızla partimizin tüm organlarıyla uyum içerisinde çalışacağımıza, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağımıza söz veriyoruz. Burada bir kadın ilçe başkanı konusunda parti örgütümüz, delegasyonumuz ısrarla ve dirençle bu başarının arkasında durdu… bu başarının arkasında sadece bir kadın ilçe başkanı yoktu, erkeklerimizin gençlerimizin partinin bir yenileşme sürecinin Bayraklı’da işaretiydi bu. O yüzden biz yepyeni pırıl pırıl bir kadroyla sizin karşınızdayız Sayın Başkanım… Her bir arkadaşım kendi alanında yetkinliği olan, örgüt mücadelesi vermiş, sivil toplum kuruluşlarında çalışmış çok değerli insanlar ve her birinin bir ilçe başkanı sorumluluğuyla bir parti neferi olarak gecesini gündüzüne katacağını biliyorum. Büyük bir heyecanla çalışmalarımıza hemen başladık. Görevlendirmelerimizi yaptık. Partimizin emrindeyiz… Gereken ne varsa sonuna kadar yapmaya hazırız. Partimizin iktidar yolunda bayraklının çok büyük katkısı olacağına inanıyorum. Güçlü örgüt güçlü belediye diyoruz. Her ikisin ortak akılla faaliyetlerine devam etmesi bizim önceliğimizdir.

Hiç kimse bizden ayrışma beklemesin biz belediye başkanımızla, örgütümüzle burada dostluğu dayanışmayı kardeşliği test edeceğiz. Bayraklı İzmir’den Türkiye’ye örnek olacak. Bayraklı’da biz partimizin iktidar ateşini fitilleyeceğimize inanıyorum” diye konuştu.


SANDAL’DAN BİRLİKTELİK VURGUSU

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, bu ziyaretin iki anlamı olduğunu belitti. Başkan Sandal, “Bunlardan birincisi birlik ve bütünlüğümüzü Sayın İlçe Başkanımızın da dediği gibi bir daha deklare etmek diğeri de bundan sonraki süreçte el ele kol kola Bayraklı’da olduğumuz gibi bundan sonraki süreçlerde de hep beraber olacağımızı göstermek” dedi.

Başkan Sandal, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması için elinden gelen ne varsa yapacağını vurguladı. Sandal, “Genel iktidar için üzerimize ne tür görevler düşüyorsa ben de bir belediye başkanı olarak üzerime düşeni sonuna kadar yapacağımı bir kere daha deklere ediyorum” ifadesini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de silahlı kavga: 1 ölü
İzmir'de silahlı kavga: 1 ölü
İçişleri Bakanlığı'ndan 4 günlük yeni genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan 4 günlük yeni genelge