İl Başkanı Yücel’den kriz yaratan paylaşım hakkında...

İl Başkanı Yücel'den kriz yaratan paylaşım hakkında açıklama!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’ın sosyal medyada kadın figürlü yaptığı paylaşım hakkında konuştu. Yücel doğru bir paylaşım olmadığını söyleyerek, “Bunu bir olaya ya da bir sebebe bağlamak doğru değil. Tire İlçe Başkanımız ile ilgili bir sorun var ise biz bu konuda gerekli iradeyi gösterebilecek, bu işi kendi içimizde konuşup tartışıp çözüp; atılması gereken bir adım varsa bu adımları atmaya muktediriz” dedi.

11 Ekim 2021 - 13:50 - Güncelleme: 11 Ekim 2021 - 15:11

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel basın mensuplarının sorularını cevapladı. Yücel, CHP İzmir İl Danışma Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan İl Başkanı Deniz Yücel, Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’ın sosyal medyada kadın figürlü yaptığı paylaşım hakkında konuştu

CHP MENDERES SEÇİM TARİHİ BELLİ Mİ?

Geçtiğimiz haftalarda CHP Menderes İlçe Örgütü’nde 8 ilçe yöneticisi istifa etmiş ve yönetim düşmüştü. Yönetimin düşmesinin ardından gözler ilçeye atanacak geçici yönetime çevrilmişti. MYK toplantısında CHP Menderes’e Muammer Karabacak başkanlığında geçici yönetim atandı. Konu hakkında konuşan Yücel, “Seçim tarihi henüz belli değil. Atama yakın zamanda yapıldı. Tüzüğümüze göre. Olağan üstü bir kongre yapılması gerekiyor zaten. 30 gün içinde yapılması gerekiyor. Atanan geçici yönetim ilçe örgütünü kongreye götürecek. Bunun hazırlıkları başladı. Yakında tarih verilir” dedi.

TİRE OLAYINA CEVAP: DOĞRU BİR PAYLAŞIM OLMAMIŞ

CHP Tire İlçe Başkanı Şenoyar, sosyal medyada kadın figürlü paylaşımı tepkilere yol açmıştı. Şenoyar’ın paylaşımı nedeniyle kendisinin Tire programının iptal edildiğine dair iddialara yanıt veren Yücel, “Programlar yapılır, değişebilir. Geçtiğimiz hafta vekillerin çalışacağı ilçelerde köylerde mahallelerde bir takım değişiklikler oldu. Ondan öncede oldu. Biz bir altlık hazırladık. Bunu Genel sekreterimiz Selin Sayek Böke ile paylaştık. Hem misafir vekillerimizin hem İzmir milletvekillerimizin çalışacağı yerlerde son günlerde bir takım değişiklikler oldu. Bunu bir olaya ya da bir sebebe bağlamak doğru değil. Tire İlçe Başkanımız ile ilgili bir sorun var ise biz bu konuda gerekli iradeyi gösterebilecek, bu işi kendi içimizde konuşup tartışıp çözüp; atılması gereken bir adım varsa bu adımları atmaya muktediriz. O yüzden bizim başka siyasi partilerini temsilcilerinin veya birilerini yaptığı açıklamalardan ya da onlara göre tavır almak, tavır geliştirmek gibi bir durumumuz asla söz konusu değildir. Yanlış bir şey varsa incelenir değerlendirilir, masaya yatırılır. Bunun tüzükte bir karşılığı varsa da gereği yapılır. Tabi ki doğru bir paylaşım olmamış” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kız meselesi sonu oldu... Uzman Çavuş’un acı sonu!
Kız meselesi sonu oldu... Uzman Çavuş’un acı sonu!
Kolonlar patladı, inşaat çöktü: 1'i ağır 3 yaralı
Kolonlar patladı, inşaat çöktü: 1'i ağır 3 yaralı