İl Kadın Kolları Başkanlığı için sandığa geçildi

İl Kadın Kolları Başkanlığı için sandığa geçildi

CHP İzmir İl Kadın Kolları kongresi başladı. Bugüne kadar 5 ismin adaylık çalışması yaptığı bilinirken Nesrin Avlunyalı, Buket Fatoş Erol ile Nurdan Şenkal Uçar salondaki yerlerini aldılar. Kongre başladıktan bir süre sonra da Avlunyalı adaylıktan çekildiğini açıkladı. İşte dakika dakika kongre notları...

14 Mart 2020 - 11:28 - Güncelleme: 14 Mart 2020 - 18:20

Didar DEMİRCİ - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı için bugün kongre günü... Konak Selahattin Akçiçek Kültür Merkezinde başlayan kongreye ilgi yoğun... Çok sayıda ismin adaylık için çalışma yaptığı CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı için kimlerin bugün liste sunacağı ilerleyen saatlerde netlik kazanacak. Ancak şimdilik aday olarak ismi geçenlerden Nesrin Avlunyalı, Buket Fatoş Erol ile Nurdan Şenkal Uçar salona gelerek, delegelerle bir araya geldiler. 

Korona virüs önlemlerine karşın kongre iptal edilmezken, kongreye ilgi de büyük. Ancak kongre başladıktan bir süre sonra Nesrin Avlunyalı, ani bir kararla adaylıktan çekildiğini açıkladı. Böylelikle aday olarak kalan Buket Fatoş Erol ve Nurdan Şenkal Uçar, yeterli imzayı toplamak için divandan 2 saat izin istediler.

Blok liste ile tamamlanacak olan CHP İl Kadın Kolları Başkanlık seçiminin divan başkanlığına Ayfer Yılmaz Cömert seçildi. Cömert, “CHP’nin yürekli kadınlarıyız” diyerek birlik ve beraberlik mesajları verdi. Ardından İl mevcut  Başkanı Nurşen Balcı’ya şimdiye kadar yaptığı görevlerden ötürü teşekkür etti.

 

PARTİME GÜVENDİĞİM İÇİN ADAYIM

İlk olarak adaylık konuşmasını yapan Buket Fatoş Erol, “Kongremizin İzmir’e Türkiye’ye ve yer yüzüne umutlar sevinçler yaşatmasını, geleceğe dair büyük kapılar, pencereler açmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin dev çınarını bu büyük ailenin önünde saygıyla minnetle ve yalnızca sizlerin önünde eğiliyorum” diyerek konuşmasına başladı.

Ardından kadının siyasetteki ve toplumdaki yerini daha da güçlendirmek için çalışacağını dile getiren Aday Erol, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin güzel insanları bu duygu ve düşüncelerden aldığım güç ve cesaretle adaylığımı açıkladım. Şimdi bu güvenle karşınızdayım. Son günlerde yaşadıklarımız ve her gün biraz daha ağırlaşan koşullar, hiçbirimize sızlanma, olup biteni izleme şansı ve hakkı vermemektedir. Bugün bu ülkede herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın hak, yetki ve sorumluluğuyla çalışmak zorundadır. CHP adaylığımın en büyük gerekçesi budur” dedi.

Bilgi ve birikimine güvendiğini dile getiren Erol, başkan seçilmesi durumunda yapacağı icraatların neler olacağına değindi. Son olarak da Erol, görevi bitinceye kadar hiçbir yere aday olmayacağını vurguladı.

“BU PARTİ İKTİDARA YÜRÜYECEKSE ANCAK BİZLERLE YÜRÜYECEK”

Devrimci bir partinin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kadın Kolları Başkanlığına aday olmasının kendisi için çok anlamlı olduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Nurdan Şenkal Uçar, “Siz kadınların desteğiyle adayım” dedi. Ardından sözlerine devam eden Uçar’ın konuşmalarından başlıklar şu şekilde:

“Ben bu il örgütün başkanı değil ben bu devrimcilerin yoldaşlığına adayım. Sizlerle beraber kapı kapı gezmeye, broşür dağıtmaya, mitinglerde partimizi anlatmaya, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı için emek vermeye, çaba göstermeye en önemlisi ter akıtmaya adayım.

Biz bu Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün en büyük silah arkadaşlarıyız. Bizler gözleri yaşlı Anadolu, hasretle beklenen Rumeli’yiz. Tıpkı yüz sene öncesi gibi memleket bizleri göreve çağırmaktadır. Ülkemiz tarihin en karanlık günlerini yaşamaktadır. İş bilmez yetkililerin elinde toplumun kaderi o limandan bu limana savrulmaktadır.

Bu korku düzeni elbet yıkılacaktır, kısa çöp uzun çöpten elbet hakkını alacaktır.

Bizler bu örgütün bir yan kolu değiliz, asla olmadık, olmayacağız. Biz bu örgütün temel gücü vaz geçilmez yüzüyüz. Bu parti iktidara yürüyecekse ancak bizlerle yürüyecek.

Bu yolculuğa hep birlikte çıkalım çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu yürüyüşte en çok bizlere ihtiyacı var.”

Konuşmaların ardından sandık başına geçildi.

Nurdan Şenkal Uçar'ın il yönetim ve kurultay listesi: 

Buket Fatoş Erol'un il yönetim ve kurultay listesi:

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN GÜNEL HAFTAYA ZABITA PERSONELİ iLE BAŞLADI
BAŞKAN GÜNEL HAFTAYA ZABITA PERSONELİ iLE BAŞLADI
Konak Belediyesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı
Konak Belediyesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı