İlçe Başkanlığı görevinden alınan Erdoğan’ın yeni görevi...

İlçe Başkanlığı görevinden alınan Erdoğan'ın yeni görevi belli oldu

Geçtiğimiz aylarda CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından Menemen İlçe Başkanlığı görevinden alınan Turan Erdoğan, partinin spor kurulu danışmanı oldu.

18 Eylül 2021 - 10:52

ÖNCÜŞEHİR - Serdar Aksoy’un tutuklanıp Menemen Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmış; böylelikle Meclis’te 1 Aralık 2020 tarihinde Belediye Başkan Vekili seçimleri gerçekleştirilmişti. Aydı Pehlivan’ın Başkanvekili olması üzerine fatura CHP Menemen İlçe Yönetimi’ne kesilmişti.

18 Mart’ta toplanan CHP İzmir İl Yönetim Kurulu’ndan Menemen İlçe Başkanı Turan Erdoğan’ın yönetimiyle birlikte görevden alınması kararı çıkmıştı.

Bu görevden alma sonrası Erdoğan’ın CHP’deki yeni görevi belli oldu. Erdoğan partisinin Spor Kurulu Danışmanlığı’na getirildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Erdoğan’ın yaptığı açıklama ise şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi, evrensel spor kültürünü ülkemizde yaygınlaştırmak için; etkin, verimli, dinamik bir anlayışla görev yapacak bir " Spor Yönetiminin" kurulması ilkesini hep benimsemiş ve savunmuştur.

Bu vesileyle, " Her türden spor etkinliklerini, Türk gençliğinin ulusal eğitiminin ana unsurlarından saymak gerekir." gerçekliğini ifade eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün spor ile ilgili duygu ve düşüncelerini hedef edinerek kurulan Cumhuriyet Halk Partisi Spor Kurulu, denetime açık, şeffaf, katılımcı ve demokratik çizgide yoluna devam etmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi bu alandaki çalışmalarına "milli sporcu" kimliğimle beni "danışman" olarak görevlendirmesi gururunu yaşamaktayım.

Başta Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Gnl. Bşk. Başdanışmanı Spor Kurulu Başkanım Sayın Kenan Nuhut' a ve büyük ailem dediğim Cumhuriyet Halk Partisi Ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...