İlçe belediyesinden “kirleten öder” kararı!

İlçe belediyesinden “kirleten öder” kararı!

Menderes Belediyesi, 'Kirleten Öder ilkesine uygun olarak 0 (sıfır) tüketimli abonelerde katı atık bedeli tahakkuk etmemesi 1 ton tüketiminde katı atık bedeli tahakkuk etmesi' yönünde karar aldı. Önerge ise İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisinde ele alınacak.

08 Mart 2021 - 11:01

ÖNCÜŞEHİR - Menderes Belediyesi, katı atık bedelleri için uygulamasını değiştirmeye karar verdi. İlçe Belediyesi, ''Kirleten Öder İlkesine uygun olarak 0 (sıfır) tüketimli abonelerde katı atık bedeli tahakkuk etmemesi 1 ton tüketiminde katı atık bedeli tahakkuk etmesi'' kapsamında karar aldı. Konu ise Büyükşehir meclisinde onaylaması sonrasında belli olacak.

Büyükşehir Meclisi’nde yer alan önerge ise şöyle:

Menderes Belediye Meclisinin; 2021 Mali Yılı Katı Atık Tarifesi Cetvelinde; ''İZ-SU aboneliği olan mükelleflere ilişkin tarife aybaşında uygulanacaktır. Sayacın okunmadığı ayların ücreti de ilk okunduğu ay toplu olarak tahsil edilecektir.'' ibarenin iptal edilerek, söz konusu tarifeye ilişkin ''Kirleten Öder İlkesine uygun olarak 0 (Sıfır) tüketimli abonelerde katı atık bedeli tahakkuk etmemesi 1 (Bir) ton tüketiminde katı atık bedeli tahakkuk etmesi'' şeklinde uygulanmasına yönelik, 05/02/2021 tarihli ve 47 sayılı Kararının görüşülmesi. (Yazı İşl. ve Kar.Dai.Bşk.E.54838)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı