İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Kanal İstanbul" konusunda brifing verme talebini içeren bir mektup sunduğunu açıkladı.

15 Ocak 2020 - 17:03

ATO Congresium'da düzenlenen "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi"nin açılışı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin'in özel kaleminden aranarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından büyükşehir belediye başkanlarına ödül verileceğinin söylenmesi üzerine CHP'li belediyeler olarak toplantıya katılmaya özen gösterdiklerini ifade etti.

İmamoğlu, "Biz buraya katılmaya özen gösterdik. Birinci sebebi, Türkiye Belediyeler Birliği bizim. Bilmeyenler için söyleyelim Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye'deki bütün belediyelerin bütçelerinden para kesilerek bütçesi yönetilen bir kurumdur. Şu anda o belediyeler birliğinin en fazla parasını ödeyen İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Mersin gibi ilk sıraları teşkil eden belediyelerin bütçesiyle bu arkadaşlarımız orada görev yapıyorlar. Bugün ne yazık ki nezaketsiz bir gün olmuştur. Burada bütün belediyeler var" diye konuştu.

"Onlarla polemik yarışına mı gireceğim?"

İmamoğlu, mektubunda, Kanal İstanbul konusunda bazı bakanların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yanlış bilgilendirdiğini anlattığını aktardı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'a brifing verme istediğini mektubunda yinelediğini söyleyen İmamoğlu, "Vicdanıyla, adaletiyle bu daveti bekliyorum kendilerinden. Umarım en yakın zamanda olur" dedi.

Bir gazetecinin, "Toplantıya katılmaya devam edecek misiniz?" sorusu üzerine İmamoğlu, "Bizim için toplantı bitti, gerek yok. Ben çıkıp ne diyeceğim? Gündem sabahki gündemse çıkıp ben onlarla polemik yarışına mı gireceğim? Böyle bir tarzımız yok. Valla beni İstanbul'da çok iş bekliyor. Arkadaşlarımı her şehirde bekleyen çok kıymetli iş var. Burası bugün beyhude vakit geçirmemize sebep olur, onu istemiyoruz" karşılığını verdi.

İmamoğlu, bir başka soruyu yanıtlarken, "Sayın Cumhurbaşkanımızın 82 milyonda bir borcu her vatandaşımıza vardır. Bana çarpı 16 milyon borcu var, çünkü ben 16 milyonu temsilen kendilerinden randevu talep ediyorum. Tüm samimiyetimle, vicdanım, belediyeciliğimle istiyorum. Ben her şeye rağmen olumlu cevap bekliyorum kendisinden." ifadelerini kullandı.

Cemevlerinin "ibadethane" olarak kullanılmasına ilişkin de değerlendirme yapan İmamoğlu, "Kimin nereyi ibadethane olarak kullanacağına biz karar veremeyiz. İnşallah bu hafta olumlu karar çıkacak" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...