İYİ Parti gönlündeki adayı açıkladı

İYİ Parti gönlündeki adayı açıkladı

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Gündeme Bakış’ın haberine göre partisinin Cumhurbaşkanı adayına dair önemli bir açıklamada bulundu. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olabileceği yönünde yorumlar yapılmıştı. Böyle bir gündemin ardından İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar'ın açıklaması, 'İYİ Parti gönlündeki İttifak adayını açıkladı' şeklinde yorumlandı.

30 Haziran 2021 - 11:24

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Gündeme Bakış’a gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kırkpınar, “Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener olmalıdır. Çünkü gönüllerde yatan aslan, Sayın Genel Başkanımız. Sadece İzmir’in, Ege’nin, Karadeniz’in, Akdeniz’in, Trakya’nın değil, Doğu’nun, Güneydoğu’nun da oy verebileceği bir lider. Birleştirici, bütünleştirici, Türkiye’nin meselelerine haiz, çözüm odaklı…” diye konuştu.

HAMZA DAĞ’A SERT ELEŞTİRİ

Ekonominin kötüye gitmesiyle birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın eskisi kadar konuşmadığını, yerinde AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar’ın dublörlük yaptığını öne süren İYİ Partili Kırkpınar, “27 Şubat 2020’de, 37 şehit verdik. Şehitlerden uzun zaman haber alınmadı, yabancı kaynaklara bakıldı. İçişleri Bakanı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanı açıklama yapsın diye beklenirken, Hatay Valisi 22.30’da açıklama yaparak, şehit sayısını verdi. Hatay Valisinin, yurtdışı operasyonda şehitlerin sayısını vermek görevi midir? Bunu şundan söylüyorum, ekonomideki kötü gidişatın, küçülmenin, işsizliğin, faizlerin, döviz kurlarının bu noktaya geldiğine hep birlikte şahit oluyoruz. İşler iyiyken, mevcut iktidar partisinin Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, en çok demeç verendi, konuşandı. Vali, dış operasyonda kaybettiğimiz şehitlerimizi söylüyor çünkü ne Hulusi Akar ne de Süleyman Soylu açıklamak istemiyor, valiye açıklatıyorlar. Şimdi ekonomik sıkıntı, içinden çıkılmaz piyasa koşullarında da eskiden konuşan Genel Başkan Yardımcısı kendisine bir dublör seçti, Sayın Genel Başkanımıza ‘Tiyatro oynuyor’ diyen milletvekilimize dublörlük yaptırıyor, yaptırıyorlar” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...