İZDEDA Başkanı Özkan, Erdoğan ile görüştü: Krediye yeşil...

İZDEDA Başkanı Özkan, Erdoğan ile görüştü: Krediye yeşil ışık

İZDEDA Başkanı Haydar Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek 2 yıl ödemesiz 18 yıl geri ödemeli ve sıfır faizli en az 400 bin TL'lik kredi için taleplerini iletti. Özkan, görüşme hakkında “Bizler bu görüşme sonrasında artık daha da umutluyuz. En yetkili ağızdan aldığımız onay sonrasında artık bu sorunun daha hızlı çözüleceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

26 Kasım 2021 - 18:04

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR – İzmir’de geçtiğimiz yıl 30 Ekim’de yaşanan deprem sonrası mağdur olan vatandaşlar adına İzmir Depremzedeleri Derneği (İZDEDA) Başkanları Haydar Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

İZDEDA Başkanı Haydar Özkan, depremzedelerin bir yıldır talep ettiği ve gerek yerel yönetimler gerekse merkezi iktidar yetkililerine ilettikleri kredi çağrısını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da ilettiklerini söyledi.

ÖZKAN: ARTIK DAHA DA UMUTLUYUZ

Görüşme hakkında bilgi veren Başkan Özkan, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmemizi gerçekleştirdik. Depremzedelerimizin en büyük sorunlarından biri olan 2 yıl ödemesiz 18 yıl geri ödemeli ve sıfır faizli en az 400 bin TL'lik kredi için talebimizi kendilerine ilettik. Kendileri de bizlere, sıkıntılarımızdan ve taleplerimizden haberi olduğunu ve çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Zaten biz dün son Başbakan, AK Parti Genel Başkanvekili, İzmir Milletvekili ve Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya gelmiştik. Onlarda ileteceklerini söylemişti sorunlarımızı. Bizler bu görüşme sonrasında artık daha da umutluyuz. En yetkili ağızdan aldığımız onay sonrasında artık bu sorunun daha hızlı çözüleceğini düşünüyoruz. Ben tüm depremzedelerimiz adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, bakanlarımıza, son başbakanımız Binali Yıldırım'a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'a, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'ye, AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya'ya, Necip Nasır'a, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal'a, Grup Sözcüsü Hakan Yıldız'a çok teşekkür ederiz. Bizler depremzede olarak sorunlarımıza bir damla dahil merhem sürenleri asla unutmayacağız. Bu zor günlerimizde yanımızda olan tüm siyasilere sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara minnettarız. Her zaman dediğimiz gibi bu sorunları el birliği ile çözerek İzmir olarak tüm Türkiye ve Dünya'ya örnek olacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu