İzmir’de ’alkol yasağı onayı’ tartışmasına Sındır da...

İzmir'de 'alkol yasağı onayı' tartışmasına Sındır da katıldı!

İzmir Valiliği’ne bağlı İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı alkol yasağı ile ilgili karara İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in imzasının olduğu iddiası edilmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise bu iddialar yalanlandı. Konu hakkında paylaşımda bulunan CHP Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i hedef aldı.

02 Mayıs 2021 - 15:30

İzmir Valiliği’ne bağlı İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı alkol yasağı ile ilgili karara, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de imzası olduğu iddia edilmiş; bu iddia İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu'nda oy birliğiyle alındığı açıklanan 2021/28 sayılı kararda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer'in imzası bulunmamaktadır” sözleriyle reddedilmişti.

SINDIR: HUKUK DEVLETİ Mİ DEMİŞTİNİZ?

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır bugün yaptığı açıklamada Soyer’in imzası olmadığı belgeyi yayınlayarak şu ifadeleri kullandı:

"İzmir Valiliği’nin yalanlamadığı, sosyal medyada dolaşan, sadece Vali’nin imzası (tahminen) ile 'Oy Birliğiyle' alındığı belirtilen ve 'alkol satışını yasaklayan' İl Hıfzısıhha Kurul Kararı’na İzmir BŞB Başkanımızın imzasının olmadığını öğreniyoruz! Hukuk devleti mi demiştiniz?"


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey olmamış gibi izledi
Çocukluk arkadaşını öldüresiye bıçakladı, hiçbir şey...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...
İşte İzmirli Başkanların 20'li yaşları...