İzmir’de coronavirüs zirvesi! Tüm belediye başkanları bir...

İzmir’de coronavirüs zirvesi! Tüm belediye başkanları bir araya geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün saat 18.00’da 30 ilçe belediye başkanıyla bir araya gelerek, coronavirüs önlemleri konusunda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından açıklama yapan Başkan Soyer, yeni bir belediyecilik anlayışının doğduğunu ifade etti.

23 Mart 2020 - 20:27

Didar DEMİRCİ - İzmir’de tüm ilçe belediye başkanlarıyla Büyükşehir Belediye binasında coronavirüs önlemleri kapsamında bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Tunç Soyer, Aliağa ve Kiraz Belediye Başkanlarının toplantıya katılmamalarına da sitem etti. Soyer, toplantıya katılmayan belediye başkanlarına sitemini şu şekilde duyurdu:

“Aliağa ve Kiraz Belediye Başkanlarının katılmalarını bekliyorduk. Bizim onların ihtiyaçlarını gidermek gibi bir sorumluluğumuz var. Bu toplantıya katılmamaları doğru değil.”

Toplantıda alınan kararlara ilişkin sorulara ise Soyer, şu şekilde cevap verdi:

“Yaralı bir toplantı oldu. Aramızdaki uyumu nasıl sağlayabileceğimizi konuştuk. Çıkartılan genelgeler konusunda neler yapabileceğimizi. Cumhurbaşkanlığı ve ilgili bakanlıklar tarafından çıkartılan genelgeler konusunda neler yapabileceğimizi ve bundan sonra çıkabilecek sorunlar karşısında neler yapabileceğimizi konuştuk.

Özetle yeni bir belediyecilik doğuyor. Belki adına kriz belediyeciliği diyebileceğimiz bir şey bu. Buna uygunda bütün ezberimizi bozup, bütün bildiklerimizi bir tarafa bırakıp, tüm vaatlerimizi her şeyimizi bir kenara koyup gerçekten bugün neyi üretmemiz gerekiyor buna kafa yormak durumundayız. Bugünün en önemli başlıklarından bir yenisi lojistik yani belediyecilik lojistikle yüz yüze, vatandaşlarla yüz yüze doğrudan hizmet üretmek zorundayız. Bu ve benzeri birçok şeyi konuştuk.

Bundan sonrasını daha çok internet üzerinden yapacağız. Yan yana yaptığımız son toplantıydı. Bundan sonraki toplantılarımızı da Skype üzerinden yapacağız.

Meclis toplantılarının iptal olması konusunda nisan faaliyet raporlarının görüşüldüğü bir meclis bu konuda iç işleri bakanlığı karar verecek. Herkes kurumsal kapasitesini bu meseleye çevirmiş durumda. Herkesin odağı salgın ve bunu daha çok hafifletmek olacak.

Bizler bu süreçte vatandaşlarımızın enfekte olmaması için elimizden geleni yapacağız. Onları ne kadar iyi korursak işimizi o kadar iyi yapmışız demektir.”

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ebru canbolat
    8 ay önce
    Keşke toplantıda mahallelerdeki çöp dezenfektanlarız konuşulmuş olsaydı ve uygulansaydı çünkü sitenin onu ve tüm çevre sokakları çöp dolup taşmış buralarda virüs üretiyor çare bulunması şart...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 ölü 1 yaralı
İzmir'de feci kaza! 1 ölü 1 yaralı
Türkiye'de koronavirüsten 182 kişi daha hayatını kaybetti!
Türkiye'de koronavirüsten 182 kişi daha hayatını kaybetti!