İzmir’de dana dehşeti! Ölümden döndü

İzmir’de dana dehşeti! Ölümden döndü

İzmir'in Bayındır ilçesi Pınarlı köyünde yaşayan ve hayvancılıkla uğraşan 80 yaşındaki Hüseyin Özcan, geçtiğimiz kurban bayramında kesim sırasında dananın saldırısına uğrayarak ölümden döndü.

27 Ağustos 2019 - 12:37

Kurban bayramının ilk günü hayvan kesimi için hazırlanan Hüseyin Özcan dananın kızgınlık döneminden ötürü, hayvanın tepinmesi sonucu kendini yerde buldu ve yaklaşık 600 kilo ağırlığındaki dananın altında kalan hastanın kaburgaları paramparça oldu. Olay yerinde şok geçiren hastanın Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı S.B.Ü. Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevki sağlandı.


Hastanenin Göğüs Cerrahisi bölümünde yapılan tetkikler sonucunda “Çoklu Kaburga Kırığı” olduğu tespit edilen hastaya, cerrahi müdahalede bulunuldu. Müdahaleyi gerçekleştiren Göğüs Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Figen Türk, “Hasta ilk geldiğinde  “Sol çoklu kaburga kırıkları ve iman tahtası kırığı” tespit edildi. Cerrahi müdahalede bulunduğumuz hastaya,  Dr. Hüseyin Oğuz Yılmaz ve ekibi tarafından yoğun bakım desteği sağlandı. Yatışı süresince gerektiğinde solunum cihazı desteği sağlanan hastamızı, bugün itibariyle taburcu etmiş bulunmaktayız” dedi.

Taburcu olmanın sevincini yaşayan Hüseyin Özcan,  “Bir daha ayağa kalkacağımı ve gündelik yaşantıma devam edeceğimi hiç düşünmüyordum, resmen ölümden döndüm. Beni hastaneye getiren ambulans ekibine, doktorlarımıza, hemşirelerimize ve tüm sağlık personeline verdikleri uzun uğraş ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Emekleri neticesinde şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MİTSO'DA COĞRAFİ İŞARETLİ ZEYTİNYAĞI DENETİMİ YAPILDI
MİTSO'DA COĞRAFİ İŞARETLİ ZEYTİNYAĞI DENETİMİ YAPILDI
Buca’da sanat zamanı: İki usta şair bir arada
Buca’da sanat zamanı: İki usta şair bir arada