İzmir’de Düğün İçin Bütçenize Uygun Mekanı Nasıl...

İzmir'de Düğün İçin Bütçenize Uygun Mekanı Nasıl Bulursunuz?

İzmir’de düğün için her bütçeye uygun mekan seçenekleri bulunuyor.

17 Kasım 2021 - 12:17

İzmir’de düğün için her bütçeye uygun mekan seçenekleri bulunuyor. https://dugun.com üzerinde bu mekanları bir arada bulabilir, farklı fiyat aralığına sahip mekanları inceleyebilirsiniz. Peki bu fiyat farklılıklarının nedenini, bütçenize uygun firmayı kolayca nasıl bulabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen anlatalım:

Şehirdeki düğün yapılan alanların fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında, organizasyonu yapacağınız tarih geliyor. Şehirdeki düğün mekanlarında hafta içi yapılan düğünler hafta sonu organizasyonlarına kıyasla çok daha uygun fiyatlı oluyor. Yalnızca gün değil, düğünüzü hangi mevsimde yapacağınıza göre de fiyatlar değişebiliyor. Mekanlara talebin yoğun olduğu dönemler olan ilkbahar ve yaz ayları için fiyatlar sonbahar ve kış aylarına oranla daha yüksek oluyor. Ayrıca kış döneminde de düğün mekanları çiftlerin hoşuna gidecek kampanyalar sunuyor.

Şehirdeki düğün mekanlarının çiftlere sunduğu fiyatların değişiklik göstermesinde seçilen menünün de etkisi bulunuyor. Yemekli mi yoksa kokteyl menüler arasında fiyat farkı bulunuyor. Yemekli menülerde de kırmızı etli ya da beyaz etli olması gibi seçtiğiniz ana yemeğin türüne göre de fiyat farklılıklarıyla karşılaşmanız mümkün.

İzmir'deki mekanlarda fiyatlandırmalar davetli sayınız üzerinden kişi başı ücret üzerinden yapılıyor. Örneğin; 300 kişilik bir davet planlıyorsanız ve kişi başı 100 TL olan bir paket üzerinden anlaştıysanız, mekanın diğer etkenlerden bağımsız fiyatı 30.000 TL oluyor. Ancak şehirdeki mekanlarının sunduğu şöyle bir jest var: Davetli sayınız arttıkça, talep ettikleri kişi başı birim fiyat. Mesela 300 davetli için kişi başı 100 TL fiyat aldıysanız, 500 davetli için bu rakam 80 TL'ye düşebiliyor.

Çiftler, İzmir mekanlarının organizasyon alanlarından yararlanmanın yanı sıra düğün için ihtiyaç duyabilecekleri temel hizmetleri de alabiliyor. Birçok mekan temel ihtiyaçları, standart paketleri içinde sunuyor. Bazı firmaların standart paketlere ek olarak daha geniş ürün ve hizmetleri barındıran üst paketleri de bulunuyor. Paketin kapsamı genişledikçe fiyatları da yükseliyor. Paket kapsamı dışında kalan ürün ve hizmet taleplerinizin ekstra ücretlendirildiğini de eklemeden geçmeyelim. Masaların üzerine konulmasını istediğiniz çiçeklerin ithal mi yoksa yerli mi olduğu dahi rakamların değişmesine neden olabiliyor.

Tarzınıza Göre İzmir'de Nasıl Bir Düğün Mekanı Seçmelisiniz?

İzmir'de düğün yapabileceğiniz ve farklı tarzlara hitap eden birçok mekan bulunuyor. Müstakbel eşinizle birlikte mekan seçimi yaparken tarzınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Hangi mekanın hangi tarzdaki çiftler için uygun olduğunu merak ediyorsanız, ipuçlarını verelim.

İzmir'de yeşil alanların keyfini çıkarabileceğiniz bir ilkbahar ya da yaz düğünü yapmanız için kır alanları sizi bekliyor! Kır düğünü mekanları, oldukça geniş alanlara sahip. Bu mekanlarda 1.000 kişiye yakın davetli ağırlayabiliyorsunuz. Üstelik seçeceğiniz tarza ve konsepte uygun süslemelerin yapılması için de gayet uygun bir seçenek. Romantik bir çiftseniz mekanı çiçeklerle, balonlarla renklendirebilirsiniz. Bohem tarzdaki çiftler için de kır alanları oldukça uygun. Halılar, kilimler, minderler, ahşap süslemeler gibi birçok detayla, mekanı tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz.

İzmir'de çiftlerin en çok tercih ettiği mekanlar arasında düğün salonları ve sosyal tesisler geliyor. Bu mekanlar, geniş kapasite ve uygun fiyatlar sunmaları nedeniyle İzmirli çiftler arasında oldukça popüler. Şehrin hemen hemen her ilçesinde bir düğün salonu ve sosyal tesis bulabilmeniz mümkün. Eğer kalabalık eğlencelerden hoşlanıyor, romantik ya da ihtişamlı bir organizasyon planlıyorsanız, tarzınıza bu mekanların yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Nostalji seven çiftlere ise tarih kokan düğün mekanlarını öneriyoruz. Vintage tarzda bir düğün yapmak isterseniz İzmir'de köşkler, yalılar, oteller ve birçok farklı seçenek sizi bekliyor. Bu mekanlardaki atmosferin yanı sıra süslemeleri de sizi eski dönemlerde bir saray düğünü yapıyormuş gibi hissettirebilir.

Gelelim otel düğünlerine... İhtişamdan hoşlanan çiftler İzmir'deki otellerin kapısını çalıyor. Şık masalar, dev şamdanlar, ışıl ışıl gelin yolları ve dikkat çekici diğer dekorasyon ögeleriyle oteller, gösterişli bir düğün yapma imkanı sunuyor. Butik otellerden 5 yıldızlılara kadar karşınıza birçok alternatifin çıkacağını da belirtelim.

Düğününün parti tadında geçmesini isteyen çiftler için ise İzmir'de birçok kulüp ve davet alanı bulunuyor. Eğlenceyi bu özel günün merkezine koyan çiftler şehirdeki kulüpleri ve davet alanlarını tercih ediyorlar. Üstelik bu mekanlarda ister yemekli ister yemeksiz organizasyonlar düzenleyebilmeniz mümkün.

Modern ve sade bir organizasyon düşünen minimalist çiftlere ise restoran düğünlerini öneriyoruz. Leziz yemekler, keyifli bir sohbet, hoş bir müzik eşliğinde eğlence fikri ilginizi çekiyorsa şehirdeki restoranlara mutlaka göz atmalısınız. İzmir, düğün organizasyonu yapılabilecek birçok restorana da ev sahipliği yapıyor. Bu mekanlarda ayrıca nikah sonrası yemeği de verebilirsiniz.

Bütçenize ve tarzınıza uygun mekanı nasıl seçebileceğinizi artık biliyorsunuz. Şehirdeki mekanları https://dugun.com/dugun-mekanlari/izmir sayfası üzerinden istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek inceleyebileceğinizi de ekleyelim. Beğendiğiniz firmalarla da vakit kaybetmeden iletişime geçmeyi unutmayın!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...