İzmir’de kamu kurum ve kuruluşları öğrencilere kapılarını...

İzmir’de kamu kurum ve kuruluşları öğrencilere kapılarını açıyor

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir'de üniversite öğrencilerinin barınma sorununu gidermek amacıyla kamu kurum ve kuruluşların misafirhaneleri, Milli Eğitim bünyesindeki uygulama otelleri, öğretmenevleri, polis moral eğitim merkezleri gibi alanları ücretsiz olarak bir ay öğrencilere tahsis edeceklerini açıkladı.

23 Eylül 2021 - 11:04

Üniversite okumak için farklı şehirlerden İzmir'e gelen öğrenciler, ev kiraları ile yurt fiyatlarının yüksek olması nedeniyle barınacak yer bulamadıkları gerekçesiyle bir araya geldi. Buca ilçesindeki Hasanağa Parkı'nda toplanan yüzlerce öğrenci, sabaha kadar parkta kaldı. Bunun üzerine, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger harekete geçti.

Vali Köşger, 1 ay süreyle geçici olarak ihtiyaç sahibi öğrenciler ile kız öğrencilerin, öncelik verilecek şekilde söz konusu misafirhanelerden yararlanabileceklerini duyurdu.

Köşger’in açıklamaları ise şu şekilde:

İzmir’de üniversite kazanan değerli öğrenciler; Barınma sorununuzu çözmek amacıyla bu gün ilimizde, bünyesinde konaklama imkanı bulunan kamu kuruluşlarının üst yöneticileri ile yaptığımız toplantıda: İhtiyaç duyan kız öğrencilerimiz öncelikli olarak, talep eden tüm öğrencilere Balçova Termal, MEB Uygulama Otelleri, Öğretmen evleri ve orta öğrenim yurtları, Polis Moral E. Merkezleri, DSİ, SGK, Karayolları, Orman vb. misafirhanelerinde bir ay süre ile ücretsiz konaklama imkanı getirildi.

Valilik ‘Açık Kapıda’ oluşan masaya veya 0232 455 82 25 nolu telefon numarası vasıtasıyla başvurunuzu yapabilirsiniz. Başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Oluşan talep yoğunluğu nedeniyle daha önce belirlenen numaraya ilaveten bu iki numaradan da ulaşabilirsiniz: 0232 455 82 51-52

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Kılıç'tan operasyon açıklaması!
Başkan Kılıç'tan operasyon açıklaması!
AK Partili Sürekli'den Büyükşehir'e 'Yurtoğlu' çağrısı:
AK Partili Sürekli'den Büyükşehir'e 'Yurtoğlu' çağrısı:...