İzmir’deki hastanede doktorlara darp iddiası!

İzmir'deki hastanede doktorlara darp iddiası!

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Doğum Uzmanı doktorlar Ç. K ve T.H polikliniğe gelen hasta yakını tarafından darp edildiğini iddia etti.

13 Nisan 2021 - 15:37 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 15:42

ÖNCÜŞEHİR - Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol’un iddiasına göre; Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iki hekim darp edildi. Doğum polikliniğine tedavi olmak için gelen Suriye uyruklu kadının, erkek hasta yakını muayene odasına sokulmadığı gerekçesiyle Ç.K ve T.H’ye darp uygulayıp hakaret etti.


“KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM”

Olayla ilgili açıklama yapan Doğruyol, “Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan Doğum Uzmanı Doktorlarımız Ç. K ve T.H polikliniğe gelen hasta yanı tarafından darp edildi. Dün (12 nisan 2021) sabah saatlerinde saat:9.30 sularında Doğum Polikliniğine gelen Suriye uyruklu bir hastanın tedavisi esnasında içeri girmek isteyen hasta yakının polikliniğin Doğum Polikliniği olmasından dolayı, erkek hasta yakını alınmayan polikliniğe alınmayan hasta yakını M. Ş. Ç. Hakaret ve küfürlerle girdiği poliklinikte, Doktor Arkadaşımız Ç.K.yı öldürmekle tehdit ederek boğazını sıkmış, yumruklamış araya girmek isteyen bayan doktorumuz T. H. de darp etmiştir. Hakaret ve küfürlerine devam eden hasta yakını  M. Ş. Ç. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle dışarı çıkarılmış, olay adli makamlara iletilmiştir. Üzücü olan ise maalesef her zaman olduğu gibi ifadesi alınan şahsın salıverilmesidir. Darp raporu alan doktor arkadaşlarımıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz. Pandeminin ağır yüküyle mücadele eden sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddeti kınıyoruz. Pandemi sürecinde yorgun bitkin düşen sağlık çalışanlarımızın birde şiddete uğraması kabul edilemez bir durumdur. Başta Sağlık Bakanı ve Hükümet yetkilileri olmak üzere herkese sesleniyoruz. Lütfen Sağlık Çalışanlarımıza sahip çıkın. Pandeminin kahramanları olan sağlık çalışanlarımızın her zamankinden daha çok saygıya, sevgiye, sahip çıkılmaya ihtiyacı var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir’de feci kazada can pazarı: Araçlarda sıkışan 3 kişi hastaneye kaldırıldı
İzmir’de feci kazada can pazarı: Araçlarda sıkışan 3 kişi...