İzmirli okul Avrupa finalinde

İzmirli okul Avrupa finalinde

İzmir Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi’nden 9 öğrenci, uluslararası bir girişimcilik yarışması olan Junior Achievement kapsamında proje üreterek finale kaldı.

01 Haziran 2021 - 15:06
Reklam

ÖNCÜŞEHİR - İzmir Suphi Koyuncuoglu Anadolu Lisesi’nden 9 öğrenci, uluslararası bir girişimcilik yarışması olan Junior Achievement’e katıldı. Öğrenciler ürettikleri proje ile plastik kullanımını minimum seviyeye getirmeyi amaçladılar.

Öte yandan uluslararası olan bu yarışmada bir adım daha öne çıkmayı ve Avrupa’da birinci olmayı hedefleyen öğrenciler, sürecine ilişkin şu açıklamayı yaptılar:

“Biz İzmir Suphi Koyuncuoğlu Anadolu lisesinden uluslararası bir girişimcilik yarışması olan Junior Achievement kapsamında proje üreten 9 kişilik bir takımız.

Projemizin çıkış amacı plastik kullanımını minimum seviyeye getirmek. Ayrıca herkese doğanın önemini ve plastiklerle doğamıza tahayyül ettiğimizden daha fazla zarar verdiğimizi göstermek .

Projemizi detaylı olarak anlatmak gerekirse yapmayı planladığımız şişe, toprakla teması bulunduğunda topraktaki organizmalar sayesinde çözünüyor ve katmanında bulunan tohum sebebiyle de yeşeriyor.

Geniş renk skalası ve estetik haz uyandıran kalıbıyla da gençleri plastikten uzaklaşıp doğaya yararlı bir ürün kullanmaya itiyor.

Amacımız uluslararası olan bu yarışmada bir adım daha öne çıkmak ve Avrupa’da 1. olmak. Hayallerimizdeki gibi plastiksiz bir dünyaya adım atmak yarışmaya ilişkin en büyük hedef ve idealimiz…”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ege Denizi’nde deprem!
Ege Denizi’nde deprem!
İzmir’de aşı olmayanlar bu restorana giremiyor
İzmir’de aşı olmayanlar bu restorana giremiyor