İzmirli ünlü işadamı gözaltına alındı!

İzmirli ünlü işadamı gözaltına alındı!

Ülke genelinde ve Kıbrıs'ta 50'ye yakın optik mağazası bulunan İzmirli işadamı ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mert Pala, 14 kişiyle birlikte gözaltına alındı.

22 Ekim 2019 - 14:02

Manşet Türkiye’nin haberine göre, daha önce tüm ticari haklarını ve mal varlığını satarak yurt dışına çıktığına ilişkin ortaya atılan iddiaları kesin bir dille yalanlayan Mert Pala, kaçakçılık suçlamasıyla polis tarafından sorguya alındı. Pala, hakkında çıkan iddialarla ilgili olarak, "Güney Kıbrıs'ta olduğum söylenmiş. Evet Kıbrıs'tayım ancak, Kuzey Kıbrıs'tayım. Yıllardır buradayım. İzmir'e buradan sık sık gelip giderek işlerimi düzenliyorum. Birkaç ödeme için fedakarlık yaparak elden bir mal çıkarmamın ardından üstüme bu şekilde gelinmesine anlam veremedim. Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde huzurlu bir hayatı seçtim. Tekrar ederek söylüyorum. Hiçbir yere kaçmadım. İzmir'e gelip gidiyorum ve işimin başındayım. Hatta İzmir'e gelişlerimi de İZTO Yönetim Kurulu'nun toplandığı günlere denk getiriyorum" dedi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nden gözaltı kararıyla ilgili açıklama yapılmazken, soruşturmanın savcılık tarafından yürütüldüğü dile getirildi. İfadelerin alınmasının ardından işadamı Pala ve diğer şüphelilerin adliyeye sevkedileceği belirtildi.

Kaynak: https://mansetturkiye.com/flas-izmirli-unlu-isadami-gozaltina-alindi-11197h.htm

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de iki belediye başkanı koronavirüse yakalandı
İzmir'de iki belediye başkanı koronavirüse yakalandı
Borç yapılandırmaya başvuranlara kötü haber
Borç yapılandırmaya başvuranlara kötü haber