İZSU’dan "Dikili’de denize kirli atık su deşarj...

İZSU'dan "Dikili'de denize kirli atık su deşarj ediliyor" iddialarına yanıt: Atık su söz konusu değil

İZSU Genel Müdürlüğü, “Dikili’de denize kirli atık su deşarj ediliyor” iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

18 Kasım 2021 - 12:10 - Güncelleme: 18 Kasım 2021 - 12:12

ÖNCÜŞEHİR - İZSU Genel Müdürlüğü, Dikili’de ‘denize kirli su deşarj ediliyor’ iddiaları hakkında açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada, söz konusu alanda dere zemininde oluşan bozulmaların tamiri için derenin içindeki suyun çekilerek boşaltıldığı ifade edilerek, “Dere zemininde betonlama ile tamirat yapılmıştır. Konu bundan ibaret olup ne atık su, ne de kirlilik yaratan başka bir durum söz konusu değildir” denildi.

Söz konusu açıklamanın tamamı ise şöyle:

“Aralarında yerel siyasetçilerin de yer aldığı bazı sosyal medya kullanıcılar tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Dikili’de “denize kirli atık su deşarj ettiği” iddiasıyla kamuoyuna bir takım görüntüler sunulmaktadır. Sosyal medyada paylaşılan videodaki yorum ve ifadeler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu görüntüler Dikili Salihleraltı Karaçalı Deresi yatağının dere zemininde oluşan bozulmaların tamiri için öncelikle derenin içindeki suyun çekilerek boşaltılması, zeminin susuzlaştırılarak tamir için hazır hale getirilmesidir. Bu kapsamda dere yatağında biriken su kontrollü bir şekilde tahliye edilmiştir. Dere zemininde betonlama ile tamirat yapılmıştır. Konu bundan ibaret olup ne atık su, ne de kirlilik yaratan başka bir durum söz konusu değildir.”

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ege
  2 ay önce
  Cehape cehape deyen kirli siyaset ve iftira yapan tatlı su kurnazı andavalalları. .. Aldızmı ? "Cevabı"
 • Meral Çoban
  2 ay önce
  Dikili'de belediyenin kanalizasyon ve atik arıtma sistemi var mıdır, nerededir, bilmiyorum. Ancak sahildeki sitelerin kendi arıtma sistemleri var. Denetim sistemi çok zayıf. Denize kirlilik kacisi var. Gozumuzle görüyoruz. Tekneler , balikcilar atiklarini ne yapıyor, denetim çok önemli. Sonuçta her yaz kirlilik artıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı
Memleket Partisi İzmir, Menemen'de Uğur Mumcu'yu andı