Kadın Kollarına bir aday daha

Kadın Kollarına bir aday daha

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı için bu hafta sonu yapılacak seçimlerde Sevda Baykara’da adaylığını açıkladı. Baykara, “CHP ilke ve ideallerini özümsemiş, yaşam biçimi haline getirmiş kadın arkadaşlarıma daha etkili daha görünür daha bilinçli ve bu konularla ilgili daha donanımlı iyi örgütlenmiş, her daim seçimlere hazır, birbirine bağlı ve bağlantılı olacak şekilde bir çalışma programı ayarladık” dedi.

11 Mart 2020 - 15:27

Didar DEMİRCİ - CHP İzmir İl binasında adaylığını açıklayan Sevda Baykara, şu şekilde konuştu:

“Partinin çeşitli kademelerinde görevler aldım . Karşıyaka İlçe Kadın Kolları Yönetiminde çalıştım, Karşıyaka Kent Konseyi Kadın Meclisinde başkanlık yaptım. Broşür de dağıttım bir standta da oturdum. Partimiz bize ne görev verdiyse hepsini layıkıyla yapmaya çalıştım. Parti eğitmenliği de yaptım. Ondan dolayı her ilçeyi de yakinen tanıyorum.

 14. 03.2020’de yapılacak olan Olağan İl Kadın kongresi seçiminde adaylığımı açıklıyorum. CHP ilke ve ideallerini özümsemiş, yaşam biçimi haline getirmiş kadın arkadaşlarıma daha etkili daha görünür daha bilinçli ve bu konularla ilgili daha donanımlı iyi örgütlenmiş, her daim seçimlere hazır, birbirine bağlı ve bağlantılı olacak şekilde bir çalışma programı ayarladık.

İl de ve ilçelerde tam bir uyum içerisinde çalışacağımızın sözünü vermek isterim. Hedeflerimizin en başında partide kadın üye sayısını arttırmak. Onları daha dinamik hale getirmek. Bir başka önemli hedeflerimizden bir tanesi parti içi eğitimi çeşitlendirerek, en çok ihtiyaç duyduğumuz konuları belli aralıklarla çalışmalarla sisteme oturtmak. Dünyada ve Türkiye’de kadın sorunlarını takip edip çözüm yolları aramak projeler üretmek. Diğer bir hedefim Sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim içinde olmak birlikte etkinlikler düzenleyip ortak basın açıklamaları yapmak. Kadın hakları konusunda siyasi çalışmalar yapmak.

Dünya ölçeğinde ve Türkiye’de kadın sorunlarını takip etmek ve araştırmak istiyoruz. 2020 bilim ve teknoloji çağına geldiğimiz bu yüzyılda ilçe başkanlarımızın ilçe toplantılarında oy kullanma hakkı ile ilgili ciddi çalışmalar yapmak ve bu yanlışlardan bir an önce dönülmesini istiyoruz.

Elbette bütün bunları yapmak özgürlüğe ve haklarını tüm dünyadan önce biz Türk kadınlarına armağan eden büyük lider, senin bize armağan ettiğin bu aydınlık yoldan hiçbir zaman ne pahasına olursa olsun ayrılmayacağımızın sözünü veriyoruz. Yerin daima Türk kadınının kalbidir.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o anları anlattı
Foça'da düşen askeri uçaktaki pilotları kurtaran balıkçı o...
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu:
Deva İl Başkanı Ösen'den İzmir raporu: "İzmir üvey evlat"