Karaismailoğlu; Eski Türkiye’de kaldı!

Karaismailoğlu; Eski Türkiye'de kaldı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, HDP'li Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'nun Haydarpaşa Garı'nın ulaşımdaki önemine yönelik sözlerine, "Eski Türkiye" yanıtını verdi.

21 Kasım 2020 - 08:31

HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, TBMM'de ulaştırma bütçesine yönelik konuşmasında, tarihi Haydarpaşa Garı'na ilişkin konuştu.

Bakanlığın sunumunda tarihi gar ile ilgili tek bir ifadenin yer almadığını söyleyen Filiz Kerestecioğlu, garın engellenmesine yönelik planların olabileceğine dikkat çekti.

Kerestecioğlu tarafından "Bakanlıkça yaptığınız toplantıda Haydarpaşa'nın gar olarak çalışmasını engelleyecek planlar mı yapıldı? Haydarpaşa Garı'nı işlevsizleştirmek için alt yolu iptal mi etmeyi planlıyorsunuz?" şeklindeki sorularına Bakan Karaismailoğlu şu yanıtı verdi:

 "Sayın vekilimize söylemek isterim; Haydarpaşa Garı eski Türkiye'de kaldı. Yeni Türkiye'de Marmaray var. Marmaray'a Sirkeci'den, Kadıköy'den, Ayrılıkçeşmesi'nden 5 dakikada gidebiliyorsunuz. Hatta Ayrılıkçeşme'den Kadıköy-Kartal hattına binip ta Pendik Tavşantepe'ye kadar gidebiliyorsunuz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
31 bin 896 pozitif vaka ,196 can kaybı
31 bin 896 pozitif vaka ,196 can kaybı
Başkan Gürbüz'ün 'kurtarılmış bölge' sözlerine AK Parti İzmir'den sert tepki 
Başkan Gürbüz'ün 'kurtarılmış bölge' sözlerine AK Parti...